O festivalu

Festival proběhl od pátku 21. do soboty 29. srpna 2020 v odpoledních a večerních hodinách na čtyřech scénách v ulicích Plzně – náměstí Republiky, U Branky, v Proluce a v Zach’s Pub.

Žánrově pestrá přehlídka především plzeňské (nejen hudební) scény byla formou časových bloků zaměřena vždy na milovníky stylů:

  • Rock a beat (21. – 23. 8. 2020)
  • Crossover / alternative  (24. – 26. 8. 2020)
  • Folk, country a trampská hudba (27. – 28. 8. 2020).

Festival na ulici je letní částí projektu Živá Plzeň.

Pořadatelé sledovali  epidemiologickou situaci a připravili organizační řešení pro případná omezení.

Pod záštitou:
Primátora – Mgr. Martina Baxy
Náměstkyně primátora – Mgr. Elišky Bartákové
Náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje – JUDr. Marcely Krejsové
Starosty ÚMO Plzeň 3 – Mgr. Davida Procházky

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury.

Pořadatel akce:
Agentura Nashledanou s.r.o.

Náměstí Republiky

Hlavní náměstí západočeské metropole, kde se odehrávaly důležité události v historii Plzně. Je srdcem Festivalu na ulici, proběhne zde hlavní část programu a zahrají nejznámější kapely.

Proluka

Proluka je součástí Křižíkových sadů jen pár kroků z Náměstí Republiky. Je tradičním prostorem pro hudební i divadelní představení. Láká na rodinný program s možností posezení na okolních trávnících.

U Branky

Scéna U Branky je přímo v historické části města v příjemném sadovém okruhu mezi Smetanovými a Kopeckého sady. Menší scéna zve na komornější klubovou atmosféru s příjemným posezením ve stínu stromů.

Zach's Pub

Hudební scéna v jednom z nejstarších plzeňských klubů. Každý Plzeňák ví, kde klub s jedinečným prostředím najde, pro ostatní je tu adresa: Palackého nám. 2, Plzeň.

Podporujeme plzeňskou muziku

Čtyři různé scény v centru Plzně

Doprovodný program

Nejen hudbou je člověk živ. Doprovodný program se odehrával na dalších tradičních místech (Hudebniny Houdek, Šafaříkovy a Křižíkovy sady a další), kromě hudby si mohli obyvatelé Plzně užít i program divadelní, výtvarný, sportovní a zaměřený na rodiny s dětmi.  A ve většině případů jsme návštěvníky nenechali sedět, ale do programu je aktivně zapojili.

Market na ulici

Chybí v Plzni drobní tvůrci a obchůdky s neotřelým zbožím? Žádné tradiční fusky nebo papuče a jiné kočičiny jste zde nenašli. Tvůrci, které jste potkali na našem prodejním marketu, dělají originální oblečení, šperky a doplňky a jiné.

Market na ulici byl pro návštěvníky připraven
25. – 26. 8. 2020, 10 – 17 hod na náměstí Republiky.

Pravidla pro návštěvníky

Vstup do areálu a na jednotlivé scény a doprovodný program akce je bezplatný. Do vymezené zóny Festivalu na ulici na náměstí Republiky je povolen vstup jen omezenému počtu návštěvníků a to 1000 osob.

Žádáme návštěvníky akce, aby na základě hygienicko-epidemiologických opatření vydaných Ministerstvem zdravotnictví ČR dodržovali ve vymezeném prostoru pro návštěvníky akce na náměstí Republiky i na dalších scénách doporučené rozestupy mezi jednotlivými návštěvníky a to 2 m.

Celá pravidla pro stažení jsou ZDE.

Doprava

Na všechny místa festivalu se návštěvníci nejsnadněji dopravili pěšky nebo městskou veřejnou dopravou. 

Mimoplzeňským návštěvníkům nebo těm, kteří nemají kupon na MHD, jsme doporučili mobilní aplikaci Virtuální karta, přes kterou si mohou koupit předplatné na libovolný počet dnů i pouze v průběhu konání festivalu.

Ubytování

Katalog poskytovatelů
ubytování v plzeňské metropoli.

Afterparty

Pro ty, kteří se chtěli v Plzni bavit i po skončení oficiálního festivalového programu jsme připravili seznam barů a klubů, tzv. Afterparty

Festivalová mapa