Čtyři mladí muzikanti z Plzně, co mají vztah ke kvalitní rockové muzice a chtějí držet její kult dál.
Hudební skupina vznikla jako projekt dvou kytaristů dnes již legendární plzeňské ALICE Dana Bárty, a to Martina Střesky (Alice, Lucie, Pusa Davida Kollera) a Lumíra Václavíka (Generál Bass Bohouše Josefa, Alice). Její základní filozofií je hrát na profesionální úrovni převzaté skladby, které na ně měly během jejich více než 25ti leté hudební kariéry zásadní vliv. Převážně se jedná o pečlivě vybrané skvosty světové rockové scény tak, aby bavily nejen muzikanty, ale především samotné publikum. Tyto skladby jsou během vystoupení doplněny několika vlastními kusy z dílny ELECTRIC THERAPY a autorskými počiny obou kytaristů z působení v jejich domovské kapele ALICE (např. Ani náhodou, Klidná, Chápej mě, Teritoriální král…) Z převzaté tvorby jsou v repertoáru zastoupeni interpreti jako např. AC/DC, Aerosmith, The Cult, Pearl Jam, Bryan Adams, U2, Foo Fighters, Soundgarden, Lenny Kravitz, The Beatles, The Who a mnoho dalších.
Stálými „hosty“ v kapele jsou ještě zpívající kytarista Jan Lichtenberg a Luboš Samek hrající na „kachon“ a perkuse všech tvarů a forem. Aktuální deska se jmenuje Vinis Euphoria, ale určitě je v plánu natáčet další desku… Hrajeme převážně autorskou tvorbu, kterou neradi škatulkujeme do folku ani blues, ale rádi si zahrajeme i mírně upravené cover písničky našich oblíbených interpretů.
Kdo jiný, než první vítěz RIVERSOUND 2020, by měl začít opravdový živý festival německo českého hudebního přátelství. Ještě než kluci odjedou do Drážďan na Reverberation Festival, vám tahle živelná trojka zahraje svou nekontrolovatelnou dávku garážového punku.
Parolet vznikl na podzim roku 1985, založili ho pánové medici Škrdlant, Socha, Fišera, Jakl a Štuksa a původní název byl „Nakloněná rovina“. Ten se však zřizovacímu orgánu nezamlouval. Od počátku jsme neměli ambice dělat vlastní tvorbu, ale v době zákazu kapel tehdejší tzv. nové vlny jsme z recese začali hrát písničky Jasné Páky a Visacího zámku. Vystupovali jsme několikrát za rok na studentských akcích. Po promoci jsme činnost ukončili, abychom se po 18 letech pauzy opět sešli a zahráli v OKU. Tam padlo rozhodnutí pokračovat. Sestava se několikrát obměnila a z původní zbyli již jen 2 zakládající členové. Hrajeme písničky Jasné Páky a Hudby Praha.
Partička kámošů od Rokycan, kteří si říkají Důležitá IN Formace. Jejich repertoár se pohybuje v rockových vodách s příměsí punkové, bigbítové a skáčkové muziky. Tradiční rockové nástroje jsou navíc říznuté akordeonem. Z vesnické kapely se kluci vypracovali na větší pódia a velké festivaly. Předskočili si před legendární folk-punkovou kapelou Paddy and the Rats z Maďarska, ale také vyrazili vystupovat za hranice naší země.
R’n’B soul jazzová skupina vznikla v roce 2015 po jedné úspěšné show v Angel Music Club v České republice. Repertoár tvoří původní skladby Mirky Novakové ovlivněné Erykah Badu, Jill Scott, Robert Glasper, D’Angelo, Lalah Hathaway, Lauryn Hill, J Dilla, Floetry atd.
Za podpory Česko – německého fondu budoucnosti se vám i nám představí během festivalu na ulici několik hudebních projektů od sousedů z Německa. Jako první nám zahraje psychadelicky kaut – rocková kapela z Lipska.
Začínáme se vší parádou. Tak se nechte vytrhnout ze své komfortní zóny. Začínáme.
Kapela vznikla na podzim roku 2018 na popud kytaristy Jakuba Feuereisla v touze opět hrát klasický blues a bluesrockový repertoár. Oslovil proto své spoluhráče ze souběžně fungující kapely a výsledkem byl vznik Blues Factory. Kapela hraje věci např. od G.Moora, M.Waterse, ZZ Top, ale třeba i N.Younga ve vlastních aranžích. Kapelu tvoří Jakub Feuereisl – elektrická kytara, Petr Kalous – foukací harmonika a zpěv, Daniel Zita – basová kytara, Alexandr Václav Mazín – bicí nástroje a zpěv.
Co napsat o kapele? Hrajeme zhruba od roku 1996. Vystřídalo se u nás pár muzikantů, Josef Souček, kytara, Jarda Pohlot, kytara, Jarda Krásný, kytara, Jan „Lichťa“ Lichtenberg, kytara, Míra Bílý, bicí, Luděk Kružej, bicí, Pepíček Lisec klávesy, Milan Buzinkay, zpěv, sem tam si s náma zazpívají jako hosté Míra Hajšman a Míra Šimůnek… no a kapela se ustálila po úmrtí Milana Buzinkaye a Pepíčka Lisce na čtyřech muzikantech a to jsou v současnosti, kapelník a baskytarista Wilda Buzinkay, solo kytara Míra Šebek, doprovodná kytara a zpěv Standa Marhoun a bicí Martin Tauber. Mimo jiné Martin Tauber je syn Huberta Taubra a ten hrál dvanáct let s Petrem Novákem. Já s Wildou a Hubertem jsme spolu hráli asi dva roky v Nýřanské kapele TESLAR. Některý věci, co jsme společně hrávali s TESLAREM hrajeme s Hubertovo synem dodnes. Já s Wildou hraji s malýma přestávkama bez mála padesát pět let. Náš repertoár je složen z hitů světových kapel, jako na příklad Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Deep Purple, Santana, C.C.R, Bachman Turner Overdrive, Stepenwolf, Manfredman, Eric Clapton, John Mayal a další. V repertoáru máme asi sto osmdesát věcí, které průběžně oprašujeme. Občas s náma hostuje na klávesy Václav Svrček který taky pár roků působil v TESLARU! Zkušebnu máme v Plzni na bývalé mlíkárně! Kšeftů jsme mívali před coronavirem takzvaně hafo, no a teď jen tak cukrujeme. Kdyby nás muzika nebavila, tak jsme to už dávno zabalili. Pořád věříme, že se to zlepší a ještě pár let vydržím dělat lumpárny.
Funková sedmičlenná formace Funky Monx se během několika let přeměnila ze „ZUŠkařské“ kapely žáků v dospělou kapelu s vlastní tvorbou a prvním albem na cestě. Skupina stojící na pevných funky základech dechové sekce a groovy baskytary rozšiřuje tento živelný styl moderními prvky synťákových zvuků nebo rapu. Smíšená sestava kluků a holek naživo válcuje energií, která jim spolu s nápaditostí dopomohla k získání Ceny poroty v soutěži Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty 2021.
Dost často se v životě stává, že se lidé vzájemně potkají při různých příležitostech a setkávání se dále proplétají a v tu danou chvíli nikdo z nich netuší, že jednou budou společně hrát a tvořit. A to se stalo i nám a tak i když jsme se již delší dobu znali, tak hrát jsme spolu začali až v minulém roce. Hrajeme takový rock s různými prvky jiných žánrů a nejvýraznějším nástrojem v kapele je hrdlo naší zpěvačky. Prostě to chce slyšet.
Jde o jammband, který vznikne pouze ku příležitosti letošního ročníku Festivalu na ulici. Na minulém ročníku nastala situace, kdy jedna ze skupin nemohla vystoupit. Během půl hodiny se poskládala improvizovaná banda plzeňských muzikantů a divákům vystřihli set plný energie, improvizace a citu pro hudbu. Někteří se potkali až na pódiu poprvé! Letos se o něco podobného pokusí někteří z těch loňských hudebníků: Ricardo Delfino – zpěvák, hráč na foukací harmoniku a perkuse (Crossroad Bros) Jan Lichtenberg – zpěvák a kytarista (Seventh Passion, Ill Fish, Jakub Kořínek & Káťa Misíková band) Štěpán Kordík – kytarista a zpěvák (Crossroad Bros, Funky Monx a další) Luboš Samek – bubeník a perkusionista (Seventh Passion, Her Nature)
Homies z Plzně známí též jako AM. Kluci míchají prvky 90’s punkrocku s melodiemi a moderním zvukem. Rovný bicí a basa táhnou muziku hezky odspoda, kytara přidává melodický linky, do toho texty o životě s hloubkou a myšlenkou.
Skupina „Kam běžíte ?!“ byla založena v Plzni v roce 1987, od počátku se orientuje na hudbu 60.let minulého století. V prvních letech po revoluci v Plzni kapela provozovala stejnojmenný hudební klub ve Smetanově ulici známý jako „KáBéčko“. Od roku 2011 se kapela věnuje akustickým verzím hitů Beatles, Rolling Stones, Hollies a dalších.
Gary Vás vidí, Gary Vás slyší, Gary Vás chce. Naplní Vás svým entuziasmem a omladí zvukem soul-rocknrollu. Gary zná Vaše nejtajnější touhy a ví, jak je naplnit. Gary Vás omámí rytmem a vibracemi nástrojů a vezme Vás do země, kde všichni tančí a nikdo nechodí spát.
Ambiciózní rockoví a dynamičtí ILL Fish působí na plzeňské hudební scéně od počátku milénia. Díky své přímočarosti neztrácí dynamiku ani „špinavost“, která je skupině vlastní. ILL Fish vystupují v klubech a na festivalech nejen v ČR, ale i v Evropě. Hrají jak vlastní přímočarou tvorbu ze svých třech řadových desek, tak hity vybraných zahraničních kapel.. Svojí dravostí okouzlí nejedno hudební srdce. Nyní aktuálně dokončuje nové album a zbrusu nové písně mohou fanoušci slyšet právě na Festivalu na ulici.
Tihle prog punkoví matadoři vydávají po osmi letech albovou novinkou 7ALUTE MACHINA a svým vystoupením připomenou svou 20 letou pouť.
Dost často se v životě stává, že se lidé vzájemně potkají při různých příležitostech a setkávání se dále proplétají a v tu danou chvíli nikdo z nich netuší, že jednou budou společně hrát a tvořit. A to se stalo i nám a tak i když jsme se již delší dobu znali, tak hrát jsme spolu začali až v minulém roce. Hrajeme takový rock s různými prvky jiných žánrů a nejvýraznějším nástrojem v kapele je hrdlo naší zpěvačky. Prostě to chce slyšet.
Her Nature (dříve The BlueSouls) je plzeňské uskupení hrající převážně autorskou tvorbu v rockovém duchu s nádechem progresivity. Rádi experimentují s propojováním různých žánrů, ale většina písní je založena na řízných kytarových riffech v kombinaci s jemnými vícehlasými vokály. Písně jsou inspirovány různými tématy, ale jsou téměř vždy založeny na osobních zážitcích.
Kapela, kterou tvoří kytaristka a zpěvačka Eva Volfová, baskytaristka a zpěvačka Anna Pojarová, kytarista a vokalista Luboš Samek a bubeník Benjamin Faflik, v současné době pracuje na debutovém EP a na Festivalu na ulici představí zbrusu nové songy, ale i písně hrané pod původním názvem kapely v nových aranžích.
35 let v životě člověka není zrovna málo a v životě kapely už vůbec ne. Tohoto věku se dožije málokterá, pokud nemá dar určité výjimečnosti. Znouzectnost je svérázná kombinace rocku, folku, undergroundu, punku a garážového rocku, vycházející především z tradičního tříakordového písničkářství. Vznikla v roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí nastupující punkové a nové vlny, dovolující založit skupinu v podstatě každému, kdo v sobě našel drzost vzít do ruky hudební nástroj, bez ohledu na to, zda uměl, či neuměl hrát. Znouzectnost časem překročila jak šuplík daného žánru, tak lokální hranice města Plzně a postupně se přetavila ve svéráznou, autentickou hudební skupinu, v naprosté většině fungující systémem “udělej si sám”. Dodnes hraje v zakládající sestavě a s mírnou nadsázkou lze v její souvislosti hovořit i o “kultovním” statusu pro několik generací fanoušků. Tož – 35 let na scéně, přes 3000 vystoupení, 13 vydaných autorských alb, lehce ke 300 písním. Většinou příslovečné tři akordy. Někdy i pouhé dva. Celkem obdivuhodné skóre. Slovem náhodného kolemjdoucího: „Kdyby Jára Cimrman založil hudební skupinu, vypadala by jako vy.“
Jsme kapela z Rokycan a hudbě se věnujeme už řadu let. Dva naši služebně nejmladší členové k nám přišli teprve před třemi lety a od té doby jsme si ustálili náš styl a snažíme se tvořit kvalitní muziku. V našem repertoáru najdete pouze písně vlastní tvorby. I přesto, že byl pro nás poslední rok náročný, udělali jsme spoustu práce. Letos na jaře jsme vydali nové EP „Ve stínu světla“, které nově prezentujeme na oblíbených platformách jako je Youtube, Spotify, Apple Music, Deezer a další.
Kytaristka Alena Kozáková a mandolínista Petr Vrobel spolu hrají již 30 let. Na koncertě představí duo publiku klasické skladby od renesance po současnost ve velice příjemných úpravách.
Parta lidí, kterým je spolu dobře a který se sem tam chtějí o svou dobrou náladu a energii podělit se svými kamarády a občas se vyskytujícím publikem. Známe se dlouhá léta a za sebou máme stovky koncertů a festivalů v roli diváka. Touha postavit se taky na pódium v nás rostla roky, až nakonec převážila naši přirozenou ostýchavost a z občasného hraní jen tak pro sebe se stala „kapela“.
První oficiální koncert proběhl 22. 5. 2017 v Bílém Medvědu v Plzni na výroční párty 15 let Sunset Strip. První větší zkušenosti s koncertováním kapela začíná sbírat až v druhé polovině roku 2019. Loni si Čekišó scénu U Branky oťukalo (a nejen scénu), takže letos (na den přesně) se těšte na méně trémy a více energie.
V programu nazvaném Hollywood s Plzeňskou filharmonií zazní nejslavnější filmové melodie jako například Pán prstenů, Star Wars, Harry Potter, Frozen, Superman nebo Les Miserables.
Jako sólistka vystoupí s Plzeňskou filharmonií zpěvačka Andrea Holá, kterou znají diváci především z úspěšného účinkování v oblíbených muzikálech např. Mýdlový princ, Antoinetta, královna Francie nebo Trhák, Mefisto nebo Sestra v akci. V roce 2014 se zúčastnila druhého ročníku soutěže Hlas Česko Slovenska a v soutěži skončila čtvrtá. Momentálně působí v několika přestaveních Divadla Studio Dva a v Divadle bez zábradlí a je také sólistkou Hudebního divadla Karlín. Ke spolupráci ji pozval osobně šéfdirigent Plzeňské filharmonie Chuhei Iwasaki, pod jehož taktovkou celý koncert proběhne.
Jsme partička muzikantů, co mají rádi muziku v trochu atypické úpravě. Půjčujeme si songy od trochu známějších kolegů, ty si upravíme na akustické nástroje a pak se bavíme jejich hraním po klubech, festivalech. Pracujeme též na vlastní tvorbě, natáčíme k nim klipy a do krve se hádáme, jak to má celé vypadat…
Montega se zrodila v roce 2017 nedaleko Kladna. Kapelu složili Vojta Mudra a Martin Petrželka ze s svých dřívějších projektů. Po finálním výběru se Montega skládá z dvou kytar, bicích, basy a zpěvu. Po dvou letech sestavování materiálu vzniklo debutové album Breathe (07/2020). To bylo natočeno ve spolupráci s výborným producentem a skvělým muzikantem Janem Balcarem (Studio Bros, Cirk La Putyka), který se postaral i o recording a mix nahrávky. Mastering alba zajistil skvělý Ecson Waldes (Biotech Studio). V říjnu 2020 opouští kapelu baskytarista Petr Fena, který nahrával debutové album. Důvodem je přijetí pracovní nabídky v zahraničí. Kapela je i tak schopna živě koncertovat s pomocí sampleru. V období 20. – 26.7.2020 byla kapela vybrána jako Bandzone tip týdne. A v září 2020 zařadilo radio Beat dva songy z alba Breath do svého pořadu Naděje Beatu.
Skupina Laik představuje jednu z mála tzv. plzeňských klubových kapel, která vznikla počátkem 90. let a hraje kontinuálně doposud. Zachovává si svůj tradiční sound melodického rocku s prvky ska, punku a country s osobitým zpěvem frontmana Filipa Kasla. Tvorba Laiků stála vždy na optimismu a smyslu pro nadsázku, přesto se nevyhýbá hlubším tématům a chytrým textům. V současnosti s kapelou vystupuje v roli bubeníka známý plzeňský bard Jiří „Bavr“ Lokajíček.
Skupina Elthin působí na hudební scéně od roku 2006 a od té doby odehrála mnoho vystoupení v České republice i v zahraničí a má na kontě již 5 alb. V rámci oslav 700. výročí narození císaře Karla IV. jsme svým vystoupením reprezentovali ČR v Českém centru ve Stockholmu. V roce 2017 jsme vydali CD s názvem Rex histrionum, jehož kmotrem se stal známý autor historických románů Vlastimil Vondruška. Náš repertoár obsahuje světské i duchovní písně a skladby českého a evropského středověku i rané renesance. Písně, zpíváme v původních starých jazycích a snažíme se o věrnou interpretaci, kdy vycházíme ze získaných znalostí, dochovaných dobových zápisů a iluminací. Naším hlavním cílem je přiblížit krásné středověké melodie uchu současného posluchače (resp. diváka), proto při našich produkcích používáme také víceméně věrné repliky historických hudebních nástrojů a dobové kostýmy.
Skupina ZO-O-YA vznikla už v roce 2003, v současném složení působí od roku 2007. Hraje výhradně vlastní, instrumentální tvorbu. Typickým znakem je použití EWI, elektronického dechového nástroje. Vystupuje po klubech a na menších festivalech, několikrát si zahrála také v německém Regensburgu. V Českém rozhlase Plzeň v minulosti pořídila dvě živé nahrávky.
Indie-popové duo The Sidewaves vzniklo spojením kytaristy Marka Verebelyho a zpěvačky Viktorie Knechtlové v Karlových Varech na jaře 2021. Krátce po vzniku se přihlásili do hudební soutěže Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty a zvítězili v kategorii Ceny poroty. Anglicky zpívané texty doprovázené hravými kytarovými tématy, které si Marek vrství přes looper jsou čerstvě obohaceny i o rytmickou sekci bubeníka Martina Sovy, který se k duu přidal na cajon a další perkuse.
Jsme kapela z okolí Radnic u Rokycan, kterou daly dohromady 3 holky v pubertě a jeden mladej kluk, nyní vystupující v sestavě tři ženský a jeden muž. Ačkoli je to neuvěřitelný, drží nám to spolu už hezkých pár let… Akorát ti bubeníci občas nezvládají ženský temperament a trochu se nám prostřídali. Ale to se dá i pochopit. Rádi skládáme a tvoříme vlastní muziku, ale nebojíme se k obrazu svému přetvořit známé songy.
Omnion je sólový projekt skladatele, multi-instrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla, ve kterém se snoubí inspirace prastarými tradicemi Východu i Západu, spolu s přístupy a technikami současné elektronické scény. Společným jmenovatelem je zde posvátný a extatický účel hudby. Kromě tradičních nástrojů (např. indická tabla, didžeridu, klarinet, trombon, koncovka) a použití lidského hlasu (alikvótní zpěv, beatbox, recitace rytmů) využívá Omnion technologie smyčkování, mixování a procesování v reálném čase.
Budulínek je rock´n´rollem, skáčkem, hospodou a vesnickou atmosférou říznutý vepřový nářez, podporovaný mocnou dechovou sekcí a především dvoumetrovým frontmanem s hlasem ostřejším než skalpel jeho plastického chirurga a invenčními tanečními kreacemi, které vás donutí opustit letargii v trávě a dát se do šíleného poga!
Od nejzákladnějších bluesových milníkových songů až po moderní blues dnešního století se rozpíná pole působnosti tributového dua Crossroad Bros. V repertoáru nechybí ani stěžejní písně rock’n’rollu nebo blues rocku. Písně zpracovali s pro ně specifickým zvukem, originálními aranžemi a nasazením. Spolu s projektem Live Jukebox (www.livejukebox.cz) zahráli na festivalech jako Rock for People nebo The Carnival v Rumunsku. V Plzni jste je mohli vidět například na Létě s Prazdrojem nebo Letní scéně. Ve složení: Ricardo Delfino – zpěv, perkuse, foukací harmonika (zpěvák, hudební publicista, pořadatel, manažer The Wild Roots a Seventh Passion) Štěpán Kordík – kytara, zpěv (studiové spolupráce se Zbyňkem Drdou, Terezou Kerndlovou a dalšími, vlastní projekty).
Další lokální psychadelická senzace. CHINA SOUP už ve finále byli a letos se o možnost zahrát si na Reverberation Festivalu poperou znova.
Cover´Y´self je nově vzniklá plzeňská kapela hrající žánrově široké spektrum – od Arctic Monkeys, po Doors nebo Lanu del Ray. Její členové Adam Kopačka a Klára Hobelová ladí nejen kytarami, ale také hlasem – drsný hluboký hlas se pojí s jemným ženským projevem. Na basu hrající Jakub Žaloudek a cajonista Jáchym Krofta dotvářejí celou kapelu a dávají celému vystoupení ten správný říz. Na našem festivalu budou vystupovat poprvé. Přijďte je podpořit.
Skupina Slunovratovy paprsky je hudební uskupení, jež v průběhu své letité existence prošlo čtyřmi významnými proměnami, kterými jsou skupiny označované v mluvě běžných smrtelníků jako Slunovratovy paprsky aneb paleocerebellární guanosindifosfát (tvorba z let 2010 – 2012), Slunovratovy paprsky aneb syndrom kontinuální reminiscence (tvorba z let 2012 – 2013), Slunovratovy paprsky aneb prostor diskrétní anticipace (tvorba z let 2014 – 2018) a Slunovratovy paprsky aneb kongruence indukovaná homomorfismem (tvorba r. 2018 a pozdější). S trochou fantazie můžeme kapelu označit jako představitele matematického rocku.
Plzeňská toaletní formce, která vás zaručeně chytne za uši.. Johnny service vznikl za strašlivé bouře jedné noci v roce 2012 na jedné plastové kadibudce. Nejdříve se však jmenoval Ušní maz. Od té doby obráží tuzemská podia, kde po sobě vždy zanechají bordel a zděšení. Styl hraní se dá přirovnat k něčemu, co hrála Tublatanka ve svých začátcích a občas je tam zachytitelný nádech punku a rocken drollu. Jestli vám doma došel hajzlák, nebo si jenom chcete zatrsat, určitě doražte!!!
Jsme jedenáctičlenná kapela momentálně desetičlenná (jeden člen na mateřské dovolené), která na hudební scéně působí od roku 2008. Za ta léta prošla kapela několika obměnami. V roce 2014, po větší pauze, začala kapela hrát v novém rozšířeném složení. Na jaře v roce 2019 se k nám přidala zpěvačka a saxofonistka a tak vzniklo těleso, které dnes vídáte na hudebních pódiích. Hrajeme převážně staré rock’n’rollové pecky. Elvis Presley, Chuck Berry, Ray Charles, James Brown a podobně. Velkou inspirací nám jsou také The Blues Brothers a hudba z film Pulp Fiction.
Rezatý Rakety je autorský rockový chameleon z Plzně. Po koketování s blues, přešly Rakety k rocku s odkazem k tradici k českému bigbítu. Ani to však není poslední zastávkou v hudebním vývoji skupiny, jelikož se do její tvorby začaly prolínat vlivy undergroundu.
Pesopír jako hudební tělísko hraje již více než jednu dekádu lidského věku. Rozvíjí vlastní žánr – obscénní foku – jenž část populace řadí k ruggay, pinku či hardcocku, ačkoli jde o mnohem širší spektrum žánrů. Cíl kapely je rozvíjet umělecký prožitek z bizarnosti bytí. Alternativní obsah textů s podprahovým sdělením doplňují jednoduché, ač chytlavé melódie. Tradičním kostýmovým obalem členů vrcholí hudební show kapely.
Je libo Swing či Hot!? Chcete se zasnít a nechat se přenést do časů (ne)dávno minulých? Nechte to na nás… SWING MELODY… je tu pro Vás!!! Swing Melody je profesionální šestičlenný jazzový orchestr, který se zaměřuje na nejslavnější éru jazzu, a tou je Swing. V repertoáru naleznete nejslavnější kousky od Duka Ellingtona, Bennyho Goodmana, Counta Basieho a dalších, tak i nezapomenutelné české písně, které tak brilantně uchopili R. A. Dvorský, Oldřich Nový nebo orchestr Karla Vlacha. Pro co největší autenticitu zvuku používají členové našeho orchestru ke své hře výhradně historických hudebních nástrojů a notových materiálů, a to právě z éry 30. – 40. let minulého století. Krása, šarm a elegance interpretů… to vše lze nalézti při vystoupení Swing Melody!
Zpěvačka Simona Anděl je výrazná svým oduševnělým projevem, který dává písním zcela výjimečnou hloubku a jemnost. Její repertoár obsahuje například písně od Zuzany Navarové nebo slovenské a české šansony od Hany Hegerové a dalších. Za doprovodu Zdeňka Martínka (kytara), Petra Víchy (piano) a Petera Heidera (housle)
Skupina vanSwing hraje swingovou a jazzovou hudbu s příklonem ke stylu gypsy jazzu ve složení Petr Vrobel – mandolína, zpěv, Jan Ježek – kytary, zpěv, Jana Tereza – perkusse, zpěv, Jiří Novotný – kontrabas. Skupina si zakládá na přístupnosti hudby, kterou hraje, všem, jejich hudba je melodická, má drive. Kromě standardů se snaží i o původní skladby.
Devítičlenná hudební skupina V3Ska vznikla v roce 2002 ve Stodě u Plzně a stylově se řadí do škatulky ska s prvky reggae a punku. Hudbou chce v první řadě bavit, a to jak fanoušky tak i sebe, což se odráží na jejich energických koncertech s jedinečnou a bezprostřední atmosférou. V roce 2007 V3Ska vydala debut „Už bylo načase“, po kterém následovalo v listopadu 2010 CD s názvem „Cirkus V3Ska“ a v září 2014 třetí album „Moderní děs“. Zatím posledním počinem je EP „15“ z roku 2018, které vyšlo k příležitosti 15 let existence souboru. Kromě známých hitů se můžete těšit i na ochutnávku nového materiálu z připravovaného alba.
Hodně speciální záležitost. Tři členové opěvované kapely Povodí Ohře, jakoby toho všeho měli málo a exkluzivně představili svojí aktuální instrumentální tvorbu pod novou značkou.
Kapela založena na jaře 2019 Pavlem Hrabětem, který se potřeboval vyhrát a vyzpívat ze svých psychických stavů. K tomu si přizval své kamarády (nikdo jiný by to s ním nezvládl). Základními nástroji jsou bicí, basa, klávesy a zpěv spolu s EWI dechovým nástrojem. Není ovšem vyloučeno, že se připojí další nástroj – např. housle. Proto Xtet… Hrajeme fusion – od obyčejných pop-rockových písniček po jazz-rockové improvizace.
Five Rivers Blues Band je blues rocková kapela založena v roce 2011 Ivanem Audesem v Plzni. Členové kapely patří mezi špičkové interprety, kteří účinkují v mnoha dalších úspěšných projektech. Od doby svého založení koncertovala kapela na mnoha místech České republiky a několikrát do roka koncertuje v Německu a Rakousku. Kapela je také stálicí na Pražské hudební scéně, kde koncertuje v renomovaném hudebním klubu Jazzdock. Five Rivers Blues Band interpretuje své vlastní skladby i skladby cizích autorů, jako např. Roben Ford, Jimi Hendrix, B. B. King apod.
Páni kluci takřka dosáhli na cenu Anděl za rockovou desku loňska za svůj debutový počin Yesterdays. Nevadí. Hudba není sport a nepotřebuje ocenění, ale posluchače. Takže hádejte kdy a kde se potkáme….
Vystoupí: Nejhodnější Michal, Kňour, Švéd, Anaton Svahilec, Jeník, Sudet, Mikeš
POITÍN je hudební skupina z Plzně, která se věnuje tradiční hudbě britských ostrovů letos rovných 25 let. Na svém kontě má dosud 6 hudebních alb a 1 kompilaci, které ukazují nejen obrovské a nevyčerpatelné bohatství hudebního folklóru této oblasti, ale také neutuchající chuť kapely přispívat k tomuto žánru vlastní invencí a smyslem pro neotřelé aranže. Skupina vystupuje převážně na tuzemské klubové a festivalové scéně, má za sebou však i zahraniční zkušenosti (Francie, Německo, Rakousko, Dánsko, Polsko, Itálie). V roce 2010 získalo jejich čtvrté album “Bofiguifluki” v mezinárodní konkurenci hlavní cenu “Album roku” internetového rádia Celtic Radio.
+ host: Masový Hrach – acoustic. Kapela Kamil & friends vznikla v roce 2015 jako volné sdružení hudebních přátel textaře a spisovatele Kamila Pešťáka s jeho původním repertoárem. Kamil Pešťák se momentálně věnuje hlavně beletrii. Od roku 2015 vydal postupně pět románů a kapela ho často provází při autorském čtení. Hudebně aktivní je již 36 let (1985 – 2021, Po čtyřech, Smíšené pocity, Požár mlýna, Darrell Standing, Chleba – hudba, Kamil & friends ). V posledních několika letech vystupuje skupina ve složení Kamil Pešťák – kytara, zpěv, Daniel Dendy Hála – kytara, zpěv, Michal Keller – cajon + pravidelní hosté např. Karolína Korecká, Jirka Šprcka Šneberk, a další. Původní písničky v akustických folk rockových aranžích při vystoupení doplňují převzaté klasické blues rockové skladby.
Vystoupí: Nejhodnější Michal, Kňour, Švéd, Anaton Svahilec, Jeník, Sudet, Mikeš.
Exklusivně pro Festival na ulici připravil speciální projekt hudebník Tomáš Mouřenec (ILL Fish, X-Cover, POPs, Hookers & Covers a další) a jeho přátelé z hudební branže. Proběhne zde křest debutového sólového singlu a videoklipu, zazní skladby úplně nové a také některé, které v jiných formacích nezazněly a jindy už ani nezazní.
Jižanský rock jako řemen, blues a rockové americké country, to vše navíc s českými texty, to jsou Na Starý Kolena Band – banda zkušených muzikantů, přátel, kteří skoro již 20 let hrají styl muziky, který v České republice málokdo hraje.
Znáte kapelu Snyder? I kdyby ano, teď už je to jedno. Protože přišel čas platit své Dluhy. Kluci v těchto dnech natáčejí svojí debutovou desku a vy si je můžete dát poprvé naživo. Nemáte zač, protože když Dluhy, tak kde jinde než na ulici.
Taneční vínek na ulici
Tradiční podzimní vínek pro seniory, který pořádá Městský obvod Plzeň 3, se letos odehraje netradičně pod širým nebem.
Od 14:30 vystoupí Jiří Pospíšil s harmonikou a od 15:30 začne hrát Kapela pětatřicátého plzeňského pěšího pluku FOLIGNO. Vstup je zdarma a všechny přítomné ženy dostanou od vedení obvodu malou pozornost. Přijďte si zatančit, pobavit se a poslechnout si známé melodie.
Mladá pop-rocková progresivní kapela, která má bohaté zkušenosti s koncertováním na velkých pódiích u nás i v zahraničí. Její vystoupení je definované moderní pódiovou show s atraktivními efekty a skladbami, které jsou zpěvné a melodické, přináší nezkrotnou pozitivní energii celému publiku. Kapela tak zaujme široké zastoupení všech věkových kategorií. Její největší hity jsou Křičíme ránem, Hlavolam, Stopař nebo Pohádka.
Second Breath je pětičlenná, metalová kapela hrající melodický a rytmický crossover s prvky metalcoru. Předností kapely je screamující frontwoman se zkušenostmi s RockOperou. Historie kapely se píše od roku 2016, kdy padl první návrh a koncept spojením aktivních muzikantů jiných hudebních projektů. Během následujících 3 let se kapela personálně a žánrově usadila. První aktivní rok je rok 2019, kdy se natáčí první singly, videoklipy a kapela začíná koncertovat.
Strašlivá Podívaná, častěji zvaná „Strašlivka“ je dlouholetou stálicí české folkové scény. Získala nejvyšší žánrová ocenění, vydala 6 CD, nejnovější jsou Obrázky z cest z roku 2019. Ve svých písních vypráví příběhy z dob minulých i ze současnosti, hudba je energický folk obsahující vlivy středověku, renesance či názvuky irské, židovské i cikánské. „Strašlivka“ svou muziku staví na bohatých aranžích a jedinečných textech. Rozmanité příjemné prožitky a pocity pak v široké skupině posluchačů vzbuzuje i střídáním romantických poloh a dravého a energického nasazení. Svůj podíl na nezaměnitelném charisma skupiny má i vyváženost mužského a ženského prvku – kapelu tvoří 3 muži a 3 ženy.
Holka a kluk. Kluk a holka. Zpěv a kytara a kytara a zpěv. Nemusíte vědět nic víc. Přijď se podívat na třetí soutežící semifinalisty.
Jsme plzeňská folk-metalová kapela Prayers in Vain a působíme na místní scéně již pátým rokem. Za tu dobu jsme vyjeli hrát i do jiných krajů, nicméně plzeňské publikum nás zná asi nejdůvěrněji. Na našich koncertech uslyšíte ostrou a rychlou kytarovou hudbu okořeněnou growl vokálem, kde většinu melodických linek obstarávají v metalu trochu netradiční nástroje, jako jsou housle, flétna či dudy. Koronavirovou, nejen kulturní, krizi jsme přežili a ve stejné sestavě jako před ní se vracíme s novými skladbami, s novými plány do budoucna a s novou chutí koncertovat a bavit naše posluchače. Naše sedmičlenná parta v současné době pracuje na druhém studiovém EP a pomalu a jistě spřádá program na léto a podzim 2021.
Znojemský rodák i patriot, ale dlouho už cestovatel, který s kytarou přes rameno křižuje země české i blízkou cizinu. Muzicíroval od dětských let, vystřídal mnoho zaměstnání, s koncem devadesátých let se začal koncertování věnovat naplno. Bývá občas vytrženě charakterizován podle neakademického slovníku svých textů, ale ten u něj není samoúčelnou snahou o humor či strojené drsňáctví, nýbrž tvůrčím prostředkem, s nímž umí zacházet a pod jehož tenkou slupkou nacházíme cit a obsah. Sám se občas označuje za lidového umělce, ale nacházíme ho kdesi na opačném pólu než duševní slepotou živený lidový bulvár — ba tam, kde moudrost a kulturní rozhled je podmínkou sine qua non.
Tahle situace vyžaduje vyloženě delikátní přístup. Jimmy je kámoš. Surf, kytáry, garáž flow a těžká, opravdu těžká pohoda. A teď zmákni svýho kámoše. Jdi napřed, mě to nevadí.
Velké finále je na spadnutí. Experimentální lofi divočina, plná zvuků, ruchů, nekonvenčních disharmonií a umělecké performance.
Zakládající členové Jan Setikovský (Jeníček) a Marek Vojtěch (Mařenka) někdy kolem roku 2003. Název Perníková chaloupka se přímo nabízel, zkráceně Perníkovka. S tímto názvem jsme si docela i užili své :-D. K dalším, zakládajícím členům, patří Lucie Matoušková – banjo a na basu Jan Koukolík. Nahráli jsme 3 desky, z nichž ta poslední vyšla tak nějak oficiálně. Jmenuje se Větrná půlnoc a točili jsme ji u Pavla Broma, vydal nám to Avik. Autorsky většinu písní Marek Vojtěch, ale ruku k dílu přidá Honza i Lucka. Textově nám občas pomůže i Martina Jelínková či Žaneta Sedláková. Momentálně se kapela ustálila na Mára, Honza a Lucka, basáka si půjčujeme a ostatní hosty taky ☺.
Mladá ambiciózní hardrocková kapela s neuvěřitelnou fan základnou, která představí vlastní tvorbu i hity světové hardrockové scény.
Jsem písničkář z Lokte nad Ohří. Bývalý člen a zakladatel skupiny Roháči, autor více než 250 písní, z nichž některé jsou na dosud 11 vydaných nosičích. No a některé by podle mého soudu neměly opouštět šuplík. Poslední CD natočené ve studiu Ji-Ho ve Vyšším Brodě vyšlo letos v květnu a je na něm 15 songů. Podle reakce těch, kteří ho již vlastní, je patrně to nejlepší, co jsem doposavad vydal. Já to posoudit nemohu, protože se neposlouchám. Pokud někdo chce o mně vědět o hodně víc, ať se podívá na mé webové stránky. Tam je toho až hanba mluvit. Nakonec, vše podstatné za mě řeknou mé písničky.
Založeno v r. 1982 (M. KARPÍŠEK, M. POLCAR, V.ČERNÝ-kontrabas) s cílem hrát vlastní písničky v trochu netradičním pojetí. Mezi jejich inspiračními zdroji najdeme českou muziku všech epoch, ale též country, jazz či blues. 1984 – první nahrávky v ČRo – celkem cca 60 písní, 1985 – zisk PORTY na Lochotíně, 1989 – první singl -Tmavovláska/Dědovi (Supraphon), 1991 – MC „Pilsner Folkquell“ – ProVox, 1999 – CD „Tmavovláska“, AVIK 2000-2020 – vycházejí písně na různých samplerech – 50 let ČRo Plzeň, Folkové perly, Struny na ulici, Šumná Plzeň, VHS Plzeň a Plzeňácí… atd., koncertují, měli několik tzv. „tvůrčích pauz“, ale vždy se zase sešli. Účinkovali i v Německu, Itálii, Belgii… 2021 – CD „Pilsner Folkquell“ a „Folkissimo“ – reedice starších nahrávek.
Nová sestava: Michal POLCAR – kytara, sólový zpěv Milan Benedikt KARPÍŠEK- akust. a el.housle, el.mandolína, zpěv Josef Žíla PETRŽELKA – el.kytara, zpěv Stanislav KAJER – baskytara, zpěv Jaroslav ŠPERL – bicí
Slávek Janoušek je písničkář známý folkovému publiku už od poloviny 80. let. Je autorem řady výrazných písní, které jsou dodnes základem pro jeho písničkový recitál (Halleyova kometa, Náš dům, Škoda 1000MB, Rozhovor s nádražákem, Pochodové cvičení, Imaginární hospoda nebo Spokojená společnost) a jež doplňuje novinkami ze současného repertoáru. Ve známost vešel ve dvojici s Lubošem Vondrákem na Portě v Plzni, kde získali Porty v letech 1984 a 85. Poté např. spolupracoval se svými kolegy Jaroslavem Samsonem Lenkem a Vlastou Redlem, s nimiž natočil 3 společné projekty a vydal 3 díly knihy My tři a já. Vydal 12 alb, z nichž 4 byly určeny dětem. Aktuální je CD Tohle je vzkaz. Čerstvě pokřtěno je však CD Učitel ŽÁČKOVI/ŽÁČEK učiteli. Pro pódiové hraní se v současnosti ustálila čtveřice: kytarista Luboš Vondrák, jeho syn Honza Vondrák na kontrabas a Láďa Zítka na foukací harmoniku a perkuse.
Je to narvaný. Nacpat soutěžící do programu zkrátka není jednoduchý. A tak ještě než vyhlásíme vítěze druhého ročníku Riversound, představí se další horké zboží. Mladík s výrazem andílka a duší psího vojáka. Navíc ten kluk už bude mít ten vinyl.
Vintage Wine v sobě mísí rockovou dravost s melodikou a energií irské a keltské muziky v žánru, který sami nazývají Trash-folk. Po singlu Deadmans Reel, který proběhl rádiem Beat, vydali v roce 2012 debutové album Drums and Guns, mini EP Selection of Grapes a v roce 2015 druhou studiovku Thrashfolk. Kapela dál pracovala na pódiové prezentaci a nových písničkách a po dalších čtyřech letech spatřila světlo světa třetí studiovka Dryghtyn. Na koncertech kapely Vintage Wine to žije, whisky teče proudem a nejeden člověk z publika následující den vstává s kruhy pod očima.
Hned po vyhlášení vítěze, který se společně s Ed Rosenthal podívá 29.9. do Drážďan na festival Reverberation, jsme pro vás připravili opravdu lahůdku. Divočina ze samotného stoner pekla. Slovutní inženýři apokalypsy. Všem a všemu v lokále dobře známý. Navíc je opouští Zlo, takže jedna z posledním akcí, kde tohle entitu můžete vidět pohromadě.
Mladá anonymní kapela vzniknuvší jako jednorázové seskupení za účelem pobavení svatebčanů, jež se transformovala ve veselou partu kamarádů, kteří spolu rádi sdílí malé i velké intervaly.
Skupina, která se dala dohromady, aby si mohla na Festivalu na ulici zahrát. V sestavě se objeví Jan Ježek (Bez BB), jeho bratr banjista Petr Ježek (Bluestones, Pe&Pe), mandolinista Petr Vrobel (VanSwing) a zpěvačka Jana Tereza (Straw Hat).
Skupina Country Pocket vznikla na podzim roku 2012. Po téměř dvouletém pravidelném pořádání zpívaných, se rozhodli Dana s Petrem, že zkusí něco stabilnějšího. Country Pocket hrají hudbu převážně ve stylu česky zpívaného country a bluegrassu, ale nebojí se ani výletů do jiných žánrů. Vlastní tvorbu zajišťují hlavně Petr „Kapsa“ Klesa a Dan Fonnhauser.
Kapela vznikla z hráčů, kteří se scházeli v Karlových Varech, kde se držely pravidelné čtvrteční zpívané, pořádané zpočátku kapelou Dámičky od r. 1992 po různých hospodách. V době formace kapely Plešbend se chodilo do hospody „U šipky“, kde ten nápad začít trochu víc zkoušet, a také po několika návštěvách a zpívaných v Nejdku, uzrál a rekrutovala se parta v podobě jakou nyní vidíte. Historie našeho působení se oficiálně datuje cca od r. 2007. Všichni hráči mají bohatou hudební historii a většina původních hráčů byla plešatá :o), což vedlo i k názvu skupiny.
Plzeňská bluegrassová skupina, která se nebere vůbec vážně. Skupina vznikla z podnětu banjisty a chronického zakladače kapel Jardy Pertlíčka ze členů někdejších skupin Centrum a Cátro. Kromě umělecké kvality kladou důraz hlavně na zábavu.
Speedrocková mlátička s příchutí kerosinu, vůní spálených pneumatik a chutí krve v puse. Ostří hoši z Klatov, kteří si za tříleté hraní už střihli shows se světoznámými jmény, jako třeba ELECTRIC SIX, THE GODDAMN GALLOWS, CHURCH OF CONFIDENCE nebo KOFFIN KATS. Letos v květnu vydali svoji první desku na vinylu. Prostě rezavej ale nereznoucí speedrock s punkovým kořením, jedna z těch kapel, který se u nás už moc nevidí. Sranda jako když s pilulí kyanidu mezi zuby šlehneš hlavou o zeď.
Jasný, že i v sobotu bude od čeho se odpíchnout a to pořádně od podlahy. Náš německý přítel celou desetidenní jízdu ukončí pořádně dlouhou cestou až na konečnou RIVERSOUND 2021 . Těšte se na jeho diskotéku alternativní hudební produkce napříč žánry i kontinenty.
Kapela Abalone vznikla roku 2010 odchodem Darka Houšky (dobro), Pepy Plecitého (kontrabas) a Lukáše Mayera (banjo) z tehdejší sestavy kapely P.O.Ruby With All Bells & Whistle. Repertoár kapely je tvořen převážně skladbami amerických bluegrassových skupin z období 80. a 90. let (např. Front Range, Quicksilver), ale i z pozdějšího období (Blue Highway, Wayne Taylor & Appaloosa, Dwight McCall…) s důrazem na vícehlasé vokály a „A cappella“ gospely. V repertoáru se pro zpestření objevují i skladby z nebluegrassového prostředí, například filmové melodie nebo staré trampské písně.
Vznik tohoto hudebního sdružení se dá určit podobně jako datum narození velkého českého velikána Járy Cimrmana, tedy přesně 25. dubna někdy kolem roku 1987. High Grass hraje na různých festivalech, přehlídkách, vernisážích a podobných společenských akcích. Také reprezentuje město Horšovský Týn v partnerských městech Grossafoltern ve Švýcarsku, Maerkedal v Belgii a zejména Nabburg v Německu. Určitou tradicí se stalo vystupování v Bavorském městě Edelsfeld, kde jsou určitě neznámější českou bluegrassovou kapelou.
Nejdřív jsme vystupovali jako coverová kapela a až od začátku roku 2017 jsme vyšli v novém obsazení a s vlastní tvorbou na pódia. V roce 2017 jsme si střihli 30 koncertů a na konci roku jsme vydali desku „Reminded but Delayed“. V roce 2019 jsme se odhodlali k přerušení koncertů a rozjeli nahrávání nového alba, které se nese na vlně nového zvuku a do jisté míry i zásahu do stylu. COVID nám to trochu zpomalil, ale aktuálně je deska před dokončením a jsme sami zvědaví, co na ni fanoušci řeknou.
Naši tvorbu ale stále definujeme jako něco na pomezí loud rocku a garage rocku. Říkáme tomu dirty rock, ačkoliv takový styl neexistuje. V roce 2017 jsme vyhráli soutěž studentských kapel Kapeláž, zahráli jsme si na akcích Západočeské univerzity v Plzni jako hlavní hvězdy večera, hráli jsme na Pilsner Festu 2017. V minulých letech jsme se probojovali i mezi kapely zahajovacího večera Plzeň – Evropské město kultury 2015 a vystoupili jsme i na Excelent Light Show 2015 společně s kapelami Lola Běží a PSH. Velkým úspěchem byla účast na prostřední stagei Plzeňského Majálesu 2018 po boku velkých jmen. Poslední dva roky bylo koncertů pár, ale snad se nám všem blýská na lepší časy 🙂
Plzeňská rockabilly/psychobilly swing kapela hrající autorskou tvorbu. Hudebně navazuje na revival rockabilly hudby v 80. letech v Anglii a USA, přidává do své hudby navíc moderní prvky – samply, elektroniku v přesvědčení, že hranice jsou tu proto, aby se překračovaly a tabu jsou pro lidi bez fantazie.
Skupina pro kvalitní hudební prožitek, nízkou i vysokou zábavu, k tanci i poslechu, vestoje vsedě i vleže. Profesionální vystoupení obsahuje historky, průvodní slovo a scénky, především však značné množství hudební satiry a humoru. Média jejich repertoár občas označují za parodie, ale skupina se domnívá, že toto označení je velmi nepřesné. Několik skladeb skupiny Semtex téměř zlidovělo, a nejznámější skladba Mašinka se stala všeobecně známým hitem. Semtex vždy vystupuje v kostýmech, které nemají s ničím nic společného.
Dávná historie kapely začíná v roce 2006, kdy jsme se v cela nesourodém obsazení dobro, housle, kytara a basovka zkoušeli zařadit mezi bluegrassové skupiny. Naším hudebním vzorem a srdcím nejbližší patřily a patří kapely jako Nickel Creek, Dixie Chicks, Dolly Parton a spousta dalších bluegrassových i multižánrových uskupení…. od začátku máme rádi zvuk akustických nástrojů a divoké rytmy.