Autentická živá hudba. Jsme dva kamarádi, dva Raci, dva hlasy, které spojuje společná láska k hudbě a chuť předávat její energii dál.
Souzníme…na všech úrovních. Nejen, že nám ladí naše hlasy, ale sdílíme i podobný pohled na svět a jsme zkrátka nalazení na stejné vlně. Proto s každým naším vystoupením přinášíme i jedinečnou energii a nabíjíme i všechny kolem nás. Proto nás to tolik baví.
Jednoduchost, originalita, cit.
To není naše motto, to je podstata naší tvorby. Hudbu děláme srdcem i duší. Kde slova selžou, hudba promluví.
Prázdné lahve si píší texty na známé melodie. Snaží se však i o vlastní skladatelskou tvorbu. Ačkoliv všichni členové skupiny byli odkojeni rokycanským folklórním souborem, preferuje každý docela jiný hudební žánr. Tak se stalo, že žánrové rozpětí Prázdných lahví sahá od country a folku, přes rock, pop a jazz až po ska. Nicméně všechno je přetaveno v originální
projev, čímž vzniká nový hudební styl, kterému říkáme „bottlerock“.
Pan Lynx, nový hudebně výtvarný projekt Michala Skořepy (ex-Stroy) a jeho kresleného alterega – mystického Pana Lynxe. Pan Lynx je napůl rys a napůl člověk, Michal. Poté, co se Michalovi zjevil, vtáhl ho do hlubin jeho vlastního pomyslného vnitřního lesa, aby tak vznikla debutová deska o sebepoznání jménem „Kdo se bojí, musí do lesa“. Na té se Michal zhostil prakticky všech nástrojů i vokálů a to za asistence hostů, mezi kterými se blýskají jména jako třeba Michael Kocáb, Michal Pavlíček, bratři Homolové z Wohnout, Štěpán Smetáček a další. Hudebně se jedná o pompézní kombinaci „špinavých“ grungeových kytar, dekadentního klavíru a expresivního, až muzikálového vokálu. Můžeme slyšet odkazy na kapely, jako Pražský Výběr, Queen nebo Alice In Chains. Pro živá vystoupení si Pan Lynx vybral jen ty nejlepší muzikanty: Jan Lichtenberg (kytara), Josh Root (kytara), Filip Vavřička (klávesy), Zdeněk Imramovský (basa), Luboš Samek (bicí). Pan Lynx je neodmyslitelně spojený s Michalovým nezaměnitelným výtvarným rukopisem, který se promítá do samotné podoby Pana Lynxem tak do ručně kreslených videoklipů, ale i merche a především pak debutového alba, které má velice netradiční podobu. Přijměte Michalovo pozvání a nechte se vtáhnout do lesa! Pan Lynx zvítězil v anketě Žebřík 2023 (objev roku) a byl v nejužší nominaci v kategorii Rock Ceny Andě 2023.
Hrajeme od roku 2017, kdy jsme se dali dohromady díky pravidelným plzeňským reggae a ska jamsessions. Máme na kontě jedno album a momentálně sbíráme materiál na druhé. Kapela prošla nedávno lehkou personální obměnou, takže tato sezona je ve znamení nejen nových písní, ale třeba i kostýmů a vtípků nového frontmana, které perfektně dokreslují naše písně.
Dechový showband, který se svými covery světových hitů roztančí každého. Kapela Brass Avenue vznikla na počátku roku 2017 z party nadšených členů orchestru Feverband. Bylo jasné, že originalita je klíč. Žádné formální sezení na podiu za stojánky, ale pořádná choreografická show, která nemá na české scéně obdoby. Žádny zpěv, piano nebo eletrická kytara, ale dechové nástroje. Žádný Bach či Beethoven, ale originální aranžmá nejznámějších světových hitů. Koncerty Brass Avenue nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou pódiovou show a komunikaci s publikem. Brass Avenue dovede zaujmout jakékoli publikum a spolehlivě rozhýbe všechny generace.
Úderné bigbítové trio hrající převážně převzaté pecky ze šedesátých a sedmdesátých let, které se pomalu ale jistě snoubí s vlastní tvorbou.
Co mají společného REGGAE a kapely Korn, The Clash nebo Bill Withers? SENSIMILIUM!!! Kapela se třetím rokem existence posouvá hlouběji do vod divácky atraktivního hudebního jamu, který navazuje na známou podobu oblíbených hitů s cílem je upravit především do stylu reggae, ska a dNb. Název Sensimilium plně odráží smysl hudební produkce, která pátrá po esenci a kořenech reggae v každém skvělém hitu. „Jde o zábavu, tanec a nespoutanou energii. Proto netrápíme diváky vlastními surovými výtvory, ale naopak svůj neotřelý drajf a šťávu čerpáme z osvědčených melodií, které máme všichni rádi a naživo je téměř není možné divácky slyšet.“ Skupinu lze potkat nejen na svatbě, večírku, festivalech a Festivalu na ulici, ale i na letní párty u vody, jelikož mezi její devizu patří hlavně dobrá nálada, pohodová atmosféra a řada hostů, kteří se často připojí k neopakovatelnému jamu.
Paní Tau je kapela hrající původní autorskou tvorbu, která balancuje na pomezí blues, rocku a folku. A vlastně i šansonu. Přestože od dávné folkrockové Minehavy ji dělí více než dvacet let, souvisí s ní velmi úzce přes osobu autorky písní Lucie Kaletové. Nabízí kdysi dost sledované folkové písničky v tvrdší úpravě za účasti velké bicí soupravy. Autorka je tomu ráda a těší se z té přeměny, protože pokud je píseň neměnná, není už živá. Kapela byla podrobena tortuře tří konců a tří začátků, které zavinil kovid a odchod původního kytaristy. Jak se říká, „co vás nezabije, to vás posílí“, a to platí i o nových začátcích Paní Tau. S příchodem nového kytaristy Vaška Hnátka přišla do kapely nová energie a původní členové Kristýna Supradnyan (bicí), Hans Koubek (baskytara) a Lucka Kaletová (zpěv, texty, muzika) díky tomu ožili. A to do té míry, že jsou občas i drzí a „ukradnou“ si nějaký ten cover z hudebního nebe jen tak pro radost. Gró kapely však stojí a bude stát vždy na autorské tvorbě. Každý z členů prošel několika zajímavými kapelami, a možná se to stalo právě proto, aby se mohli na jisté velmi konkrétní „parketě“ spolu potkat. Proč byste to měli slyšet? Pro emoci, která z hudby střílí přímo k vám. Pro radost. A pro spojení, které muzikanti a publikum zažívají tady a teď. Pro nic jiného, protože o slávu a peníze tady už nejde. Blues je život a život je blues. A tvoříme ho vždy všichni společně.
Hudební skupina z Plzně působící od roku 2011. Kapelu tvoří 8 členů a náš repertoár se skládá výhradně z písní vlastní tvorby. K dnešnímu dni máme na kontě dvě studiová a jedno garážové album, v roce 2024 jsme vydali dva nové singly. Naše hudba má základ v klasickém ska, které se ale snažíme pojmout více energicky, melodicky a s větším důrazem na zkreslený zvuk kytary. Většina z nás pochází z Chlumčan u Plzně, a i přesto, že v současné době jsme už rozeseti po celém Plzeňském, Středočeském kraji a Praze, stále se zde scházíme ve zkušebně v bývalém protiatomovém krytu.
Odyssea hraje vlastní písničky /ber kde ber = chvilku reggae, potom bugy/, kterých už má asi tři stovky. Táhne 51. rok v té nejsilnější sestavě, má za sebou 6-7000 koncertů, už jsme je dávno přestali počítat, po celé republice, ale i mimo ni. K 50 letům jsme si nadělili dalších pár písniček/viz CD 50/, snad jsme dokázali fandům, že invence po tolika letech úplně nezmizela. Chystáme další CD/symphony/- výběr nej…. pomalých písniček se symfonickým orchestrem.
Kapela vanSwing hraje swingovou hudbu, ale programově se kloní ještě k gypsy jazzu. V poslední době se skupina také profiluje francouzsky zpívanými písněmi (skupina vyhrála letos celostátní soutěž frankofonních písní v Ostravě), což jí výrazně přidává na zajímavosti. Zpěvačka Anna Mudrová bývá často označována jako pěvecký talent západních Čech a svými výkony to neustále potvrzuje. V kapele hrají dva kytaristé, kteří mají bohaté hudební zkušenosti. Jan Ježek hrával bluegrass, irskou hudbu, jazz. Ondra Sobotka hraje s jazzovými kapelami, big bandem, ve folkových sestavách… Petr Vrobel dodává kapele na zajímavosti hraním na mandolínu a taktéž i on prošel v hudbě žánry od rocku po klasickou hudbu. V neposlední řadě budete obdivně naslouchat Jirkovi Novotnému, který hrál na kontrabas v mnoha pražských jazzových kapelách a teď tvrdí muziku ve vanSwingu a udivuje posluchače svými kreativními sóly. To vše vytváří zajímavý mix velmi kvalitní pohodové hudby v podání plzeňské skupiny vanSwing.
Léta Páně, roku 2021 v podbrdské kotlině, v obci Cheznovice, v malebné hospůdce Ve chlívě, se sešla banda nadšenců hard ´n ´heavy. Tak vznikla kapela Chlíff, která chce svou heavy metalovou tvorbou pobavit své příznivce. Na jaře letošního roku nahrála kapela EP Chlíff. Brázdí českou kotlinu a s chlíváckou patrolou se snaží šířit slávu metalových bohů. Kapela: Karel Matějka – zpěv, Pavel Čermák – kytara, Daniel Šakový – kytara, Václav Červený – baskytara a Libor Pálek – bicí.
HI-FLY je metalová kapela z Plzně, která vznikla v březnu roku 2017. V létě 2018 vydává první EP „Povznášející pocit“ ve spolupráci s All4Bands. V září 2018 vyhrává první místo se svým klipem Wolfy v TV Rebel na CzechParádě. Rok na to vydává kapela 2. EP s názvem „Metal Crystal Space“. V únoru 2020 vyhrává opět CzechParádu na TV Rebel s druhým klipem Maniak. Na podzim roku 2020 kapela točí další propagační materiál v podobě 4 písní – Lady, Freestyle, Studna, Joker. Na konci září 2022 do světa vypouští již 3. řadový videoklip k písni JOKER, která se bude nacházet společně s písněmi Lady, Freestyle, Studna a dalšími novými na připravovaném albu. Mezi tím vším, se pokouší vytvořit svůj originální hudební styl, kterému dala název ,,Metal Crystal Space“ (stejnojmenný název druhého EP). Kapela HI-FLY má jasno v tom, jakou muziku chce dělat a samozřejmě by ráda koncertovala a za každou příležitost je velice ráda.
Benefiční večer se styly Afro House, Soft House a House / DJs se vzdávají nároku na honorář, který věnují na vybraný projekt. Ten návštěvníci vyberou během večera. U vstupu budou moci přispět i oni.
Čtyřčlenná plzeňská kapela, která nedávno oslavila první rok na scéně. Moderní směs popu a rocku s přesahy do řady dalších žánrů (metal, rap, elektronika, …) propojuje zejména temná a melancholická atmosféra písní. Kapela během svého vystoupení představí debutové album „Dreams and Nightmares“, zbrusu nové autorské písně i několik pečlivě vybraných coververzí.
Skupina Interitus je česká symphony metalová kapela, jejímž charakteristickým znakem je zvuk živých smyčcových nástrojů a fléten na klasickém metalovém kytarovém základu a kombinace mužského growlingu s převážně jemným ženským zpěvem. Interitus datuje svůj vznik do roku 1993 a od té doby nabral zkušenosti na celé řadě významných festivalů a pódií, na nichž měl tu čest se přímo potkat s hvězdami hudební scény (U.D.O., Tarja Turunen, Scorpions, Arakain, Crematory, Alice Cooper, Judas Priest, Korpiklaani, Helloween, Kreyson…). Některé dosud nevydané skladby již uvádí na koncertech a přirozeně je prokládá svými nejúspěšnějšími písněmi, které si oblíbila početná skupina fanoušků.
Bára Zemanová & BAND je plzeňská rocková partička sestavená kolem západočeské rodačky, zpěvačky Báry Zemanové. Finalistka 3. řady Česko hledá SuperStar má na svém kontě dvě vydaná alba, účinkování v rockopeře Antigona a několik zajímavých singlů, například aktuální Mayday, který se natáčel v plzeňském 3D Planetáriu nebo Zamilovaný/Nešťastná, duet s kapelou Rybičky 48. Trojice Míša Václavík, Honza Václavík a Ted Pilný- zástupci plzeňských ILL Fish a kytarový drak Kuba Zeman zaručují, že nejde o žádný „čajíček“, ale velmi energickou kytarovku.
Partička kámošů od Rokycan, kteří si říkají Důležitá IN Formace. Jejich repertoár se pohybuje v rockových vodách s příměsí punkové, a skáčkové muziky. Tradiční rockové nástroje jsou navíc říznuté akordeonem. Kapela si v minulosti zahrála například na Slánském festivalu Valník, či vystoupila v německém Adorfu.
Mladá plzeňská punkrocková kapela založená roku 2021. Kapela hraje převážně vlastní autorskou tvorbu, ale nebojí se zahrát i převzaté pecky. Kapela má na svém kontě singl My Demons a EP album PLEASE DO NOT USE, které můžete nalézt na Spotify, Apple Music, YouTube Music a mnoha dalších.
Tato ska-folková, nebo chcete-li, speed-folklorní formace vznikla v roce 2001. Jejich směs hudebních stylů – folk, ska, rock, punk, jazz se promítá ve směs v každé písni a jejich nadsázka v celém vystoupení. Na lidové texty (převážně z východu) šijí řízný kabátek složený z kytary, tuby, bicích, houslí, pozounu, trumpety a flétny. Své publikum si tak získávají veselým, dynamickým a osobitým podáním nejen ukrajinské ale i české a slovenské lidové písně.
Jesper Snow je nu/modern metalová kapela, která hraje vlastní skladby s anglickými texty. Skupina byla založena v roce 2020, díky kovidu se však její první nahrávky a živá vystoupení posunuly až do roku 2022. Od té doby má kapela za sebou několik koncertů a vydaných songů a klipů. První EP „Finally Out“ se nahrávalo ve studiu The Barn u Dana Frimla v únoru 2022, druhé EP „Colder“, které vyšlo na všech platformách v květnu 2023, bylo nahráno ve studiu Damiána Kučery ze skupiny Skywalker. Není důležité vyhrát, ale hrát!
Skupina pro kvalitní hudební prožitek, nízkou i vysokou zábavu, k tanci i poslechu, vestoje vsedě i vleže. Profesionální vystoupení obsahuje historky, průvodní slovo a scénky, především však značné množství hudební satiry a humoru. Média jejich repertoár občas označují za parodie, ale skupina se domnívá, že toto označení je velmi nepřesné. Několik skladeb skupiny Semtex téměř zlidovělo, a nejznámější skladba Mašinka se stala všeobecně známým hitem. Semtex vždy vystupuje v kostýmech, které nemají s ničím nic společného.
Basa, bicí, klávesy a vítr. Hudba indie rockové kapely První – Poslední zněla z éteru několika rádií (Radio 1, Radio Wave, Radio Beat…) a provazbila se snad všemi pražskými kluby, od světel Paláce Akropolis přes neony Roxy až do sklepů Žižkova. Finalisté Nadějí Beatu a semifinalisté Startéru Radia Wave mají od svého vzniku v roce 2007 na kontě tři alba. To zatím poslední vyšlo u labelu Yannick South v roce 2021 a nese název Murakami. Předchozí Letargie vyšla v distribuci Indies Scope na podzim 2016.
ZNOUZECTNOST je svérázná kombinace rocku, folku, undergroundu, punku a garážového rocku, vycházející především z tradičního tříakordového písničkářství. Vznikla v roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí nastupující punkové a nové vlny, dovolující založit skupinu v podstatě každému, kdo v sobě našel drzost vzít do ruky hudební nástroj, bez ohledu na to, zda uměl, či neuměl hrát. Časem opustila šuplík daného žánru a postupně se přetavila v nezaměnitelnou hudební skupinu, fungující dodnes systémem “udělej si sám”. S mírnou nadsázkou lze v její souvislosti hovořit i o “kultovním” statusu pro několik generací fanoušků. Tož rekapitulace: 38 let na scéně, přes 3000 vystoupení, 13 vydaných autorských alb, lehce ke 300 písním. Většinou příslovečné tři akordy. Často i pouhé dva. Celkem obdivuhodné skóre. Slovem náhodného kolemjdoucího: „Kdyby Jára Cimrman založil hudební skupinu, vypadala by jako vy.“
Mladá nadějná kapela Domino během pouhých dvou let své existence stihla odehrát několik úspěšných koncertů v různých plzeňských klubech. Její repertoár se skládá z českých i zahraničních rockových hitů. Mezi největší úspěchy zatím patří účinkování na trzích na Náměstí Republiky. Průměrný věk členů je 15 let.
Rock-punková kapela v nové sestavě. Oblíbená zejména v plzeňské hospodě Pod Kopcem a blízkém okolí. Na scéně se vyskytuje teprve dvacet let, avšak její kořeny sahají až do konce let sedmdesátých. Můžete se těšit na písně z nového, šestého alba, ale i na časem prověřené hymny opilců, milostné duety či podivnou dobou inspirované frašky.
POPŘECHODU je táborská rocková kapela, kterou založil frontman Pavel „Čapla“ Šafránek, společně se svým dlouholetým kamarádem Františkem Bártou. Kapelou během jejího dlouholetého působení prošlo několik vynikajících muzikantů. V současné době koncertuje kapela v tomto složení: František Bárta – bicí; Pavel Šafránek – kytara, zpěv; Leoš Pýcha – basová kytara, zpěv; Jaroslav Novák – kytara. Repertoár kapely tvoří covery předních světových, ale i českých rockových kapel např. ZZ Top, Pink Floyd, Deep Purple, Status Quo, Eagles, Blue Effect, Free, Lynyrd Skynyrd atd. Skladby hraje kapela převážně v originálním znění, avšak některé můžete slyšet i s jejími vlastními texty anebo upravenou hudbou do rockovější podoby. Svá vystoupení kapela hraje 100% živě. V roce 2021 kapela POPŘECHODU natočila CD, které obsahuje 15 skladeb.
Jirka Mucha je plzeňský hudebník a instrumentalista. Jeho autorská tvorba má co do žánrů mnoho přesahů, přičemž staví na zvukových základech world music i melodičnosti folkrockových postupů a vícehlasů. Vedle důrazu na autentický a propracovaný hlasový projev v doprovodu kytar, houslí, perkusí využívá při živých koncertech i samply doplňující atmosféru a výsledný výraz celkového hudebního zážitku. Jirka Mucha je znám také pro svou spolupráci se zahraničními hudebníky. Natočil píseň se zpěvákem Steve Contem (Michael Monroe, Yoko Kanno, Paul Simon), spolupracoval také s hudebníky v indickém Bollywoodu. Jeho hudba se také objevila v několika filmových projektech.
Kapela BRK Plzeň je formace, se kterou je vždycky kopec srandy a jen tak mimochodem ve svých námořnických tričkách perou do lidí, kromě skvělé nálady a legrace, hudbu ve stylu dixie. Svěží repliky dechové a rytmické sekce doplněná zvonivým banjem kapelníka Romana Kopeckého nenechá žádné uši ani nohy dlouho v klidu. Podupávat si v rytmu střídajících se sólových výstupů trubky, klarinetu, saxofonu či bicích nebo si přizvukovat s podmanivým chraplákem frontmana začne zanedlouhou skoro každý.
Hvězda Terezy Balonové stoupá v posledních letech strmě vzhůru. Talentovanou umělkyni, kterou vedle nezaměnitelné barvy hlasy zdobí také originální autorský rukopis a výtečná hra na kytaru. Rok a půl po kladně přijaté prvotině Půlnoc přichází mladá hudebnice Tereza Balonová se svým druhým autorským albem. Tematicky i žánrově rozmanitá novinka Lampiony ji zachycuje v možná životní tvůrčí formě, kterou navíc svou produkcí podtrhl zkušený Martin Ledvina.
My, kapela Zlo z Jihu, hrajeme zásadně jen a pouze jižanský funny punk. Vynikáme především svým holohlavým bubeníkem. Je vynikající v soutěži sání plzeňské dvanáctky brčkem. Sólový kytarista Jirka Dodo Richta za koncert zvládne vytvořit až 452 grimas v kontrastu se sedmi tóny. Václav Wenca Luka, který hraje především na basu, ovládá i kazoo, sloní ucho a pardálí dráp. Vojta Študent, chybující pravidelně v každé písni, umí vypít za vystoupení až osm piv, panáků dle toho, zda mu někdo nějaký koupí. Pokud potřebuješ na 45 minut vypnout a užít si pár přisprostlých písní, určitě doraž . Mezi své úspěchy řadíme především to, že se sejdeme a vypijeme sud.
Kapela Wenda gang se pomalu stává pojmem, který v hudebním žánru na Plzeňsku nahrazuje výraz „oldies“. Na zlatý fond šedesátých a sedmdesátých let navazuje tato čtveřice plzeňských muzikantů v již ustáleném složení: Dagmar Škarecká – baskytara, zpěv, Václav Marek – kytary, zpěv, Jarda Lang – sólová kytara, zpěv, Míra Bílý – bicí. Covery těch největších hudebních perel ze světa i z domácí scény získávají v jejich podání zcela nový kabát, hutný drive a moderní sound. Se vzpomínkou na atmosféru radosti, míru a lásky typické pro onu dobu se tak na světlo opět dostávají mnohdy již téměř zapomenuté melodie. A protože s kapelou často hostují další skvělí muzikanti, ani letošek nebude výjimkou. Na pár kousků přijal pozvání známý plzeňský kytarista s výrazným chraplákem St. Johny.
Jsme nová česká kapela CREWPĚJ (krůpěj), hrajeme vlastní české songy ve stylu art-rock s přesahem do jiných žánrů jako je pop, pop-rock, folk, chanson, swing apod. Naše složení je zpěv, klavír, akustická kytara, basová kytara, el. kytara a bicí. Máme za sebou koncerty v Malostranské besedě, Kaštanu, Mandragoře, Coffice, Činoherní kavárně, Papas Baru, Café AdAstra, Divadle Bez Hranic, Balbínce, Potrvá, U Habásků, Elpíčku… Účastnili jsme se základního kola soutěže kapel v živém hraní Skutečné ligy 2024. Máme za sebou velký úspěšný vzpomínkový koncert v divadle Rokoko pod záštitou agentury OSA k nedožitým narozeninám Laďky Kozderkové – LAĎKA KOZDERKOVÁ 75, který jsme si sami produkovali. Na novou sezónu máme naplánované hraní v Praze v rámci projektu Zažít město jinak a koncerty Na Slamníku, na Kamina Boat, nebo vánoční koncert v Divadle U Valšů.
Natočili jsme zatím tři singly – Neodpovídáš, Žár a Mezi námi, v tuto chvíli máme cca 15 vlastních songů a píšeme další. Naše texty jsou o lásce, štěstí, zradě, smutku, ale i naději. O životě každého z nás.
Gipsy Fire je jedním z nejúspěšnějších programů Pavla Šporcla, se kterým houslista provedl stovky koncertů v různých koutech světa. Program Gipsy Fire s cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble navazuje na stejnojmennou desku, kterou v roce 2014 vydalo hudební vydavatelství Supraphon. Je pokračováním velmi zdařilého projektu Gipsy Way, prvního programu Pavla Šporcla s cikánskou tématikou. Spojuje velké mistrovství s temperamentem a cikánskou vroucí krví. Pavel Šporcl se v programu představuje nejen jako primáš kapely, ale také jako autor hudby (mimo jiné i titulní skladby Gipsy Fire). Zazní: J. Brahms, J. Hubay, B Babai, A. Piazzolla, J. Williams, A. Chačaturjan, V. Monti, P. Šporcl, lidové písně, maďarské čardáše a další. Účinkují: Pavel Šporcl – housle, Gipsy Way Ensemble – cikánská cimbálová kapela
Copa je to ČEKIŠÓ? No copa by to bylo… Punkrocková kapela z Plzně, která spíš než ambiciózní kapelou je pro nás záminkou pro scházení se u piva, kafe a pišingru. Sporadické koncerty jsou pro nás svátkem, kdy na vás můžeme vypustit svou dobrou náladu a nahromaděnou energii ve formě rychlejšího melodického punku (melopunku). Ke svým profláknutým songům neustále přidáváme nové hity a sem tam zdařilými covery zdarma zpropagujeme ty punkové kapely, které to chtějí dotáhnout dále než my. Letos bude naše pouliční estráda více zaměřena právě na naše úspěšnější kolegy, kterýmžto budeme chtít vzdát hold. Zazní vskutku slavné lyrickoepické básně zasloužilých punkových mužstev. Pocta bude složena kapelám jako Visací Zámek, Tři Sestry, Synové Výčepu, E!E, Zóna A, Plexis, KudyKam, Sex Pistols, The Clash, Green Day, Sum41, Perkele a v neposlední řadě i skupině nejslavnější – Semtexu. V neděli zkrátka u Branky nemůžete chybět.
Dejto (ex Way to) je rocková kapela z Plzně. Hraje vlastní tvorbu s českými i anglickými texty a občas si půjčí i nějakou známější pecku. Mezi největší úspěchy kapely patří např. 3.místo v soutěži Objev roku Rádia Haná 2023 se songem Zadýchaný, 6.místo v soutěži Skutečná liga 2018 a další.
Hudební seskupení zaměstnanců a klientů denních stacionářů pro osoby s postižením Človíček z Plzně a Kvítek z Klatov.
Ultramarin, folkrocková skupina, která se na hudební scéně pohybuje již mnoho let. Začátky tohoto uskupení sahají do sedmdesátých let dvacátého století. Již ve svých začátcích se nesmazatelně zapsala do povědomí jako propagátor moderního folku, za což získala na festivalu Porta, v roce 1980, hlavní cenu. V současné době vystupuje skupina v sestavě: Zdeněk Jakubec (housle, zpěv), Jiří Toužimský (kytara zpěv), Luboš Šrubař (bicí) Bohuslav Kašík (baskytara, zpěv), Antonín Tříska (el. kytara), a pohybuje se žánrové na hranici folku a rocku. Skupina má na svém kontě 2 CD s názvem „Bez keců“ (2013 ) a „Divalo Den“ (2018).
Skladby z obou CD můžete slyšet v programu Českého rozhlasu, radia Samson, Rock radio a na vlnách dalších regionálních stanic. Ultramarin se v roce 2015 objevil i na koncertu plzeňských legend s názvem „Plzeň sobě“, z něhož bylo pořízeno i DVD se stejným názvem.
Fiasko je kapela z Klatov založená před více než deseti lety. Za sebou má 3 vydaná alba včetně nedávného “Tady a teď!” To obsahuje celkem deset skladeb, které ukazují šíři hudebního spektra kapely, od energických punkrockových pecek až po jemnější melodie. Kapela má na kontě několik videoklipů a desítky odehraných koncertů. Stylově je založena na americkém punk-rocku 90. let po vzoru Green Day nebo The Offspring. Nedávno kapela vydala videoklip k písni Beznaděj. V dubnu si zahrála po boku kapely Visací zámek v Plzni v Šeříkovce. S písní Můj život se udržela 6 týdnů v České desítce na rádiu Rockzone.
Broken.45 – dirty rock, ukřičený zpěv, hlasité kytary a poctivý rock s vlivy grunge a metalu. Píšeme to zde každý rok a pořád to platí! V roce 2024 jsme vydali naši druhou desku Camouflage s vymazleným klipem k songu Mausoleum. Camouflage jsme začali natáčet ještě před Covidem. Celá deska je vlastně o nás a o příbězích, kterými jsme si v průběhu let hraní prošli, je v ní hodně odkazů na plzeňskou scénu a Plzeň obecně. Zkoušíme, vychováváme děti, stavíme domy, kombinujeme a pereme se s tím, ale kapela je náš únik. Těšíme se na vás!
Kapela Zhirawsky Memory Band se orientuje na swingové a dixielandové skladby světové provenience. Kapela hraje od roku 1980, kdy hraje zejména koncerty v ČR, Slovensku a v zahraničí. Kapela například absolvovala turné ve Vietnamu, a to na přímé pozvání vietnamské vlády.
Hudební skupina ELECTRIC THERAPY vznikla jako projekt dvou kytaristů dnes již legendární plzeňské ALICE Dana Bárty, a to Martina Střesky (Alice, Lucie, Pusa Davida Kollera) a Lumíra Václavíka (Generál Bass Bohouše Josefa, Alice). Její základní filozofií je hrát na profesionální úrovni převzaté skladby, které na ně měly během jejich více než 25 leté hudební kariéry zásadní vliv. Převážně se jedná o pečlivě vybrané skvosty světové rockové scény tak, aby bavily nejen muzikanty, ale především samotné publikum. Tyto skladby jsou během vystoupení doplněny několika vlastními kusy z dílny ELECTRIC THERAPY a autorskými počiny obou kytaristů z působení v jejich domovské kapele ALICE (např. Ani náhodou, Klidná, Chápej mě, Teritoriální král…). Z převzaté tvorby jsou v repertoáru zastoupeni interpreti jako např. AC/DC, Aerosmith, The Cult, Pearl Jam, Bryan Adams, U2, Foo Fighters, Soundgarden, Lenny Kravitz, The Beatles, The Who a mnoho dalších.
Zakládající členové Jan Setikovský (Jeníček) a Marek Vojtěch (Mařenka) někdy kolem roku 2003. Název Perníková chaloupka se přímo nabízel, zkráceně Perníkovka. S tímto názvem jsme si docela i užili své :-D. K dalším, zakládajícím členům, patří Lucie Matoušková – banjo a na basu Jan Koukolík. Nahráli jsme 3 desky, z nichž ta poslední vyšla tak nějak oficiálně. Jmenuje se Větrná půlnoc a točili jsme ji u Pavla Broma, vydal nám to Avik. Autorsky většinu písní Marek Vojtěch, ale ruku k dílu přidá Honza i Lucka. Textově nám občas pomůže i Martina Jelínková či Žaneta Sedláková. Momentálně se kapela ustálila na Mára, Honza a Lucka, basáka si půjčujeme a ostatní hosty taky ☺.
Strašlivá Podívaná, častěji zvaná „Strašlivka“ je dlouholetou stálicí české folkové scény. Získala nejvyšší žánrová ocenění, vydala 6 CD, nejnovější jsou Obrázky z cest z roku 2019. Ve svých písních vypráví příběhy z dob minulých i ze současnosti, hudba je energický folk obsahující vlivy středověku, renesance či názvuky irské, židovské i cikánské. „Strašlivka“ svou muziku staví na bohatých aranžích a jedinečných textech. Rozmanité příjemné prožitky a pocity pak v široké skupině posluchačů vzbuzuje i střídáním romantických poloh a dravého a energického nasazení. Svůj podíl na nezaměnitelném charisma skupiny má i vyváženost mužského a ženského prvku – kapelu tvoří 3 muži a 3 ženy.
Jsme kapela ABSOLUTNÍ NEKLID z Plzně. Hrajeme pouze vlastní tvorbu. V naší hudbě se odráží mnoho stylů, nevíme kam se zaškatulkovat, tak se většinou označujeme jako alternativní kapela. Jsme parta poskládaná z kamarádů, spolužáků a většina z nás si prošla spoustou plzeňských kapel, až jsme si našli cestu k sobě a stylově jsme se shodli. A tak jsme si od roku 2020 v šesti lidech rozdělili v kapele svoje role. Hudbu tvoříme společně a většinu textů píše basák Robert.
Five Rivers Blues Band je blues rocková kapela založena v roce 2011 Ivanem Audesem v Plzni. Členové kapely patří mezi špičkové interprety, kteří účinkují v mnoha dalších úspěšných projektech. Od doby svého založení koncertovala kapela na mnoha místech České republiky a několikrát do roka koncertuje v Německu a Rakousku. Kapela je také stálicí na Pražské hudební scéně, kde koncertuje v renomovaném hudebním klubu Jazzdock. Five Rivers Blues Band interpretuje své vlastní skladby i skladby cizích autorů, jako např. Roben Ford, Jimi Hendrix, B. B. King apod.
Mladá ambiciózní hardrocková kapela s neuvěřitelnou fan základnou, která představí vlastní tvorbu i hity světové hardrockové scény.
Zakkiss Trio – kapela kolem plzeňského multiinstrumentalisty Martina Zakkiss Juhy. Uskupení vzniklo nenápadně jako one man band a postupně se přidala Karolína Korecká na cello a po čase Daniel Nam na bicí nástroje. Zakkiss používá hromadu kytarových efektů a díky tomu si na koncertě občas připadáte, jako byste stáli před mnohem větším uskupením než je jen trio. Rozptyl žánrů je poměrně veliký – od tvrdších písniček plných kytarových riffů až po jemné zasněné balady obalené hromadou reverbů a ambientních zvuků.
Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout. Slameři přistoupí, promluví, ideje zhmotní… Ale zaujmou?!?!
Performativní žánr přednesu autorské poezie. Žádné kostýmy. Ani rekvizity. Vlastní text. Nebo improvizace. Dojetí! Smích? Dekadence?! A body publika! Slam!!!
Vystoupí: Mikeš, Holka postavená na hlavu, Treska, Lví, Daniel Šístek, Pangunpán, Jetam, Kňour
Kapela Kabát revival West vznikla na podzim 2014 v Plzni. Hraje písničky svých oblíbenců – kapely Kabát. Díky svému hudebnímu výrazu, pódiovému nasazení a radosti z hraní si získala velkou fanouškovskou základnu. To se v roce 2018 s příchodem mladého a velmi talentovaného zpěváka Štěpána ještě znásobilo. Kapela hraje jak svoje samostatné koncerty, tak na rockových festivalech, městských akcích, nebo firemních večírcích po celé České republice i na Slovensku a každým rokem odehraje přes 70 vystoupení. V současnosti je Kabát revival West nejvyhledávanějším revivalem kapely Kabát. Je to jednoduché, prostě: BAVÍ NÁS, BAVIT VÁS !!!!
Plzeňská kapela BALANCÊ působí na hudební scéně druhým rokem. Autorskou tvorbu kapely charakterizují hořkosladce poetické texty Selmy Haiku (Jiná krajina band, Salon Madame Selmy) a hudba na pomezí šansonu a folku, šmrncnutého latinou. Playlist kapely doplňují převzaté bossa novy a samby, a rovněž sefardské, španělské a romské lidovky, které Vás zaručeně příjemně rozvlní. Kapela letos v únoru naplnila k prasknutí plzeňský Zach’s Pub a z krajského kola Porty si odnesla cenu za nejlepší instrumentální výkon, kterou získal kytarista Zdeněk Martínek.
BALANCÊ hraje ve složení: Naděžda Hošťálková AKA Selma Haiku (zpěv, texty, hudba), Pavel Sláma (bubny, perkuse, akordeon, zpěv, texty), Václav Kašpar AKA DJ Garlic (baskytara, zpěv), Zdeněk Martínek (kytara, zpěv, hudba)
Plzeňská kapela založená na podzim 1982 M.Polcarem a M.B.Karpíškem, s cílem hrát vlastní písničky v netradičním hudebním aranžmá. Mezi jejich inspirační zdroje patřily – krom folku – country, blues či rock´n´roll 1984 – první nahrávky v ČRo – celkem zde natočili cca 60 písní a mnoho pořadů 1985 – zisk interpretační PORTY 1989 – vychází první singl -Tmavovláska/Dědovi (Supraphon) 1991 – vychází MC „Pilsner Folkquell“ (ProVox) 1999 – vychází CD „Tmavovláska“ (AVIK) 2000-2020 – vycházejí písně na různých samplerech – 50 let ČRo Plzeň, Folkové perly, Struny na ulici, Šumná Plzeň, VHS Plzeň a Plzeňácí… atd. Pravidelně koncertují, měli sice několik tzv. „tvůrčích pauz“, ale vždy se zase sešli a pokračovali ve svém muzikantském snažení. Účinkovali též v Německu, Itálii, Belgii… 2021 – vychází CD „Pilsner Folkquell“ a „Folkissimo“ – reedice starších nahrávek 2023 – profilový pořad v Radiu Proglas, výroční koncert „EFS-100 let“ od r.2021 dosud – skvěle fungující nová sestava: Michal POLCAR – kytara, sólový zpěv Milan Benedikt KARPÍŠEK – housle, banjolin, zpěv Pepa Žíla PETRŽELKA – el.kytara, zpěv Standa KAJER – baskytara, zpěv Jarda ŠPERL – bicí, cajon, djembé, bodrán, zpěv.
Jsme grunge-punková kapela z Mýta, hrající vlastní písně s českými i anglickými texty. Od podzimu 2022 hrajeme ve složení Lukáš Novák (kytara, zpěv), Zbyněk Tůma (bicí) a Michal Dolejš (basa). Loni jsme vydali náš první videoklip Underground a letos na podzim máme v plánu první desku.
Skupina Frýda & Company se pohybuje na pomezí bluegrassu, folku a americké country. Hraje skoro akusticky ve složení dobro, kytara, housle, banjo a basová kytara. Je vítězem Open scény festivalu Muzika, dvojnásobným finalistou Porty a finalistou soutěžní přehlídky Notování. Frýda se pravidelně objevuje na letních festivalech a klubových akcích, hrála např. na festivalech Banjo Jamboree, BG Marathon, Mohelnický dostavník, Trampský širák, Porta, Muzika nebo Stodola Michala Tučného. Za cenné a inspirativní považujeme účinkování naší kapely na největším evropském bluegrassovém festivalu v La Roche sur Foron ve Francii v roce 2019. Frýda sama se podílí na pravidelných hudebních zimních večírcích v ACW klubu v Plzni, kam zve zajímavé kapely spřízněných žánrů. Naše písničky můžete slyšet ve vysílání rádia Samson, Country radia nebo v rámci pořadu Na cestě Sandyho Noska na vlnách ČRO Olomouc. V roce 2010 vydala Frýda autorské CD Šaty z provázků. V roce 2020 nahrála skupina nové promo CD autorských písní, ke kterým také natočila 2 videoklipy.
Pearly Seconds je pětičlenná plzeňská kapela, která vznikla v roce 2015. Vyznačuje se žánrovou a zvukovou pestrostí, která je postavena na alternative metalových základech. Má za sebou řadu koncertů v klubech a na festivalech v ČR, ale také v sousedním Německu, kam se opět vrací s novým albem The Swing, které si dnes koupíte! 😉
Je libo Swing či Hot!? Chcete se zasnít a nechat se přenést do časů (ne)dávno minulých? Nechte to na nás… SWING MELODY… je tu pro Vás!!! Swing Melody je profesionální šestičlenný jazzový orchestr, který se zaměřuje na nejslavnější éru jazzu, a tou je Swing. V repertoáru naleznete nejslavnější kousky od Duka Ellingtona, Bennyho Goodmana, Counta Basieho a dalších, tak i nezapomenutelné české písně, které tak brilantně uchopili R. A. Dvorský, Oldřich Nový nebo orchestr Karla Vlacha. Pro co největší autenticitu zvuku používají členové orchestru ke své hře výhradně historických hudebních nástrojů a notových materiálů, a to právě z éry 30. – 40. let minulého století. Krása, šarm a elegance interpretů… to vše lze nalézti při vystoupení Swing Melody!
Plzeňská kapela BlueGate vznikla v roce 1997 a již od svého založení se orientuje na bluegrass. V zásadě se ale nedrží jeho tradičního pojetí, dopřává si volnosti projevu a čerpá i z jiných hudebních stylů, v repertoáru můžete slyšet písně původně např. od skupin Cream nebo Queen. Dříve se kapela orientovala spíše na písně přejaté s českými texty, v současnosti přibývá písní původních, ať už z pera členů kapely, kamarádů, známých či rodinných příslušníků. Nebrání se ani písním v angličtině, které k bluegrassové hudbě samozřejmě patří, ale angličtina úmyslně zní na koncertech jen pro zpestření, kapela se soustředí spíše na tuzemského diváka či posluchače. Za dobu existence souboru se dostavila řada úspěchů, např. vítězství open scény na Muzice v Hrádku u Rokycan,v roce 2006 zisk interpretační Porty, několik let pravidelná účast na Zahradě a v roce 2008 zisk prestižní ceny Krtek právě na tomto festivalu. Největším úspěchem je však spokojené obecenstvo. BlueGate vystupuje jak na klubových scénách po celé republice, tak na letních festivalech, a to nejen bluegrassových (Zahrada, Folková růže, Jamboree, Muzika, Porta, Na Ulici, Starý Dobrý Western, Prázdniny v Telči, Muzikantský Heřmánek,Banjo Jamboree apod.). Kapela natočila několik demosnímků, na jaře roku 2003 debutové CD s názvem „Mezi řádky…“ a opět na jaře roku 2006 druhé oficiální cd s názvem „BlueGate Live“. V roce 2011 pak zpěvačka a baskytaristka této kapely Ilon Leichtová natočila sólové album Cross Country. Aktuální sestava: Ilon Leichtová (baskytara, zpěv), Petr „Šiška“ Šístek (kytara, zpěv), Jirka „Plha“ Rybář (mandolína, zpěv) a Petr Kříž (banjo, zpěv).
Hudební skupina Parolet byla založena studenty LF UK v Plzni v roce 1985. Jsme od svých začátků až po současnost revivalová kapela, která nabízí osobité pojetí skladeb skupin Jasná Páka a Hudba Praha.
Plzeňská stálice, která letos oslavuje již 10 let působení na folkové scéně, hrající převzaté, převážně však vlastní autorské skladby – ty jsou na debutovém CD s názvem “SEDMIKRÁSKY“. Byť folková kapela, v jejich repertoáru můžeme občas najít i prvky stylu trampského nebo country. Jejich dynamická muzika je převážně postavena na barevných vícehlasech, což ocenila i odborná porota, která je svými hlasy již dvakrát poslala do národního finále festivalu Porta v Řevnicích. Tvorbu kapely například ocenili i diváci 2. místem na festivalu Jizerská nota. Ústřední píseň alba se stejnojmenným názvem Sedmikrásky se umístila mezi 10 finálovými písněmi soutěže Talent Countryrádia.
FAITH IS MORE vznikli před téměř deseti lety, kdy parta plzeňských muzikantů dostala nápad přenést trochu té devadesátkové atmosféry, kdy všichni začínali s muzikou, do současnosti. Za oběť jim padla skupina Faith no More, známá svými hity jako Midlife Crisis, Small Victory nebo Easy. Tyto a ještě další songy s energií sobě vlastní si nemůžete nechat ujít!
Devítičlenná hudební skupina, která pochází ze Stoda u Plzně, vznikla v roce 2002 a hraje převážně styl SKA doplněný prvky reggae a punku. V roce 2007 kapela vydala své první album „UŽ BYLO NAČASE“, které následovalo v listopadu 2010 CD s názvem „CIRKUS V3SKA“ a v září 2014 třetí album „MODERNÍ DĚS“. Nejnovějším počinem je EP „15“, které vyšlo v létě 2018 k příležitosti 15 let existence souboru. Svoji hudbou chce v prvé řadě bavit, a proto jsou její koncerty nabity energií a mají bezprostřední atmosféru.
V Extension se sešla neobvyklá čtveřice muzikantů – kamarádů s naprosto odlišnými hudebními kořeny. Jejich hudba stojí jak na tanečních groovech, tak i na jemných melodiích s prvky jazzu. Rytmickým srdcem kapely je bubeník Dmitri Belov, který i díky zkušenostem za dýdžejským pultem udává ten správný jungle/drum`n`bassový tep. S ním léty sehraný David Martínek, bývalý punkový buřič, hráč grindcore, ale i reggae, pečuje o rytmické podhoubí silnými groovy i jemnými flažolety. Oproti této rytmické sekci potom stojí křehká, snová poloha zpěvačky Marty Filipovské a jejího alt saxofonu. Finální ingrediencí zvuku Extension jsou klávesové vize Vahana Dashyana, arménského rodáka, který do skladeb vnáší atmosférické efekty, špetku klasiky i jazzu.
Kapelu dal dohromady kytarista, skladatel a kapelník Míra Čížkovský. Oslovil Aleše Oldu Horu, se kterým hrál v minulosti dlouhou řadu let. Rytmiku Olda tvoří spolu s nejmladší tváří kapely – Dannym Nohovcem za bicími. Mikrofonu se ujala Monika (Motyka) Milcová, z čehož i přirozeně vyplynul název nově se formující kapely. S prázdným listem kapela začala skládat písničky v září 2022 a již v listopadu zahrála ve veřejné zkušebně U Mrtvého Kostelníka své první mikro vystoupení.
Valdemar on the Run je mladá pop-rocková formace s přesahem do blues, funk & soul. Jejich hudba je pestrou paletou pocitů a pohledů na svět, které se spojují v osobitém hudebním vyjádření. Kapela Valdemar on the Run nabízí mnoho vrstev od silných témat podaných hravými texty, přes nakažlivé kytarové groovy až po energické strhující koncerty. Valdemar on the Run ve svém projevu upřímností nešetří a nebojí se rýpat ani snít. Jednotvárnost a povrchnost tady rozhodně nehledejte. Jejich hudba vás zanese do míst, odkud se nebudete chtít vrátit zpátky. V únoru minulého roku vydali emotivní píseň Domovina, která je věnována lidem bojujícím za svobodu Ukrajiny. Velkého úspěchu se dočkal bluesrockový singl Mana a jeho videoklip, ve kterém ztvárnil hlavní roli herec Oskar Hes, který následně pro kapelu režíroval nejnovější videoklip k singlu Souznění. 12. září 2023 vydali své debutové EP Už tam budem!, které křtili za společnosti Ondřeje Ládka (Xindl X).
Plzeňská kapela vznikla v roce 2021 původně ve čtyřčlenném uskupení. Členové kapely jsou Mikoláš Plass (kytara, zpěv), Vít Nováček (klávesy), Matěj Šolc (bicí), Pavel Tíkal (basa), Sebastián Kuhn (trubka) a Jára Beneš (saxofon). Hudebně se vyznačují žánrovým multivitamínem obsahující funk, jazz, disco a latina.
Pětičlenná kapela kolem zpěváka, kytaristy, autora hudby a textů Petra Hracha, hrající autorskou hudbu na pomezí folku a blues. Její sestavu dále tvoří basista Karel Pičman, kytarista Michal Beránek, klavesák Hynek Obst a bubeník Michal “Kolouch” Daněk.
Hudební skupina ze západních Čech (Tachov, Stříbro, Mariánské Lázně) TAKiTAK se pohybuje na hranicích několika žánrů, od FOLKu přes ARTové věci až po ROCK, ale nikterak je násilně nespojuje. Některé věci jsou autorské, jiné převzaté či upravené – dle toho, co nám nástrojové obsazení a invence dovolí. A taky – co přinesl sám život. Sestava TAKiTAK: Tereza Švecová – akustická kytara, zpěv / Pavel „Elvis“ Krása – elektrická a akustická kytara, zpěv / Vláďa Vácha – klávesy, zpěv / Jan Vocelka – baskytara / Pavel Svoboda – bicí nástroje
Byl jednou jeden učitel. Učitel akordeonu. No prostě harmonikář. Učitel se řekne hebrejsky melamed. Náhoda tomu chtěla, že se tenhle melamed potkal s jednou paní, která měla léta doma ve skříni zapomenutý klarinet. A protože do mariáše musejí být tři, přizvali k sobě ještě jednoho melameda, který nosil v kapse karty. Tenhle melamed hrál náhodou na kytaru. A tak vznikl Melamed Klezmer Band, kapela, která si mezi pivem a partií mariáše zahraje nějakou tu vesele tklivou židovskou melodii.
Trio muzikantů pod hlavičkou The Wopeners hrající grunge-blues-rock je služebně velmi mladou skupinou. Mají za sebou jen pár koncertů, na kterých ovšem dokázali publikum vždy oslnit. Mezi jejich nedávné úspěchy patří například třetí místo z hudební soutěže Múza.
Kapela Diagnoza Exitus hraje „poetry rock“ a vyznačuje se silným důrazem na hloubku a sdělení textů. Na sklonku loňského roku vydala nové výpravné album Písně Hvězdopádu, které svým vlastním zvukem a „feelem“ vzdává hold oldschoolovým rockovým kapelám.
Spřízněné plzeňské kapely, které pojí dohromady vášeň ke světové rockové a punkové muzice (podle frontmanů 😊) a lékařská profese na pódiu i pod ním.
Unavují Vás tradiční rockové kapely hrající klasické a léty ozkoušené bigbítové riffy? Už Vás nebaví poslouchat české texty o lásce k chlastání? Cheers! Folk punkový bordel, co Vám českou angličtinou připomene, že svět je krásně problematickej. Cheers! Víc než jen kapela.
Na Starý Kolena Band to je badna krásných, mladých a perspektivních muzikantů, kteří se rozhodli hudebně vyučit na jižanském rocku, blues, tvrdém country, melodických písních a vše skloubili v jeden celek. Říkali tomu ze začátku Hard American Country Music a dělají to opravdu s chutí a nasazením, jen s tím že už je to teď dávno opravdový Southern rock a blues.
Ambiciózní rockoví a dynamičtí ILL Fish působí na plzeňské hudební scéně od počátku milénia. Díky své přímočarosti neztrácí dynamiku ani „špinavost“, která je skupině vlastní. ILL Fish vystupují v klubech a na festivalech nejen v ČR, ale i v Evropě. Hrají jak vlastní přímočarou tvorbu ze svých třech řadových desek, tak hity vybraných zahraničních kapel.. Svojí dravostí okouzlí nejedno hudební srdce.
Jakub Eden je kytarista a zpěvák. Ovlivněný kytaristy jako je Paco de Lucia a alt-rockovými kapelami z 90. let, jeho skladby jsou fúzí písňové formy, kytarové techniky flamenca a harmonických prvků z neoklasické hudby. Edenova tvorba vznikala organicky nesčetnými improvizacemi při cestách po evropských státech, na nichž se nechal inspirovat místní atmosférou. Texty, které píše v angličtině, jsou životními reflexemi, hlubinnou introspekcí a zároveň koláží pomíjivých momentů, jež uchovává ve formě poezie.
Akustický počin členů divadla Alfa napříč žánry / dvě akustické kytary, dva hlasy.
Gary Vás vidí, Gary Vás slyší, Gary Vás chce. Naplní Vás svým entuziasmem a omladí zvukem soul-rocknrollu. Gary zná Vaše nejtajnější touhy a ví, jak je naplnit. Gary Vás omámí rytmem a vibracemi nástrojů a vezme Vás do země, kde všichni tančí a nikdo nechodí spát.
Kapela vzdávající hold písním legendárních Queen! Sestava bývalých členů Pilsen Queen Tribute Band obměněná příchodem dvou nových členů (klávesové nástroje, bicí) s novým konceptem, kdy se neklade hlavní důraz na vizuální stránku, ale na hudební zpracování jednotlivých skladeb a čirou radost z hraní. Snahou je poskytnout posluchačům intenzivní zážitek hudební nespoutaností, připomenout a užít si nezapomenutelné písně a přenést energii živých vystoupení na každého návštěvníka koncertu. Repertoár kapely prochází celou diskografii Queen od prvního alba přes sólové aktivity Fredieho Mercuryho a Briana Maye až po poslední album Made in Heaven…
Přehlídka pěveckých sborů.
14.00 Jéčko – pěvecký sbor založil zpěvák Jaro Smejkal v Plzni před pěti lety. Jéčko se prezentuje velmi širokým a různorodým repertoárem k oslovení co nejširšího okruhu publika, na svých koncertech spolupracoval s mnoha českými umělci, např. Kamilem Střihavkou, Monikou Bagárovou, Olgou Lounovou, Markétou Konvičkovou či Terezou Maškovou.
15.00 Souhlas – plzeňská vokální skupina se zaměřuje na vlastní harmonické úpravy populárních písní a melodií. I když přednostně zpívá acapella, občasnému využití nejrůznějších hudebních nástrojů se nevyhýbá. Je otevřená všem žánrům i bláznivým hudebním nápadům.
16.00 Camilangelus – duchovní hudba od středověku po romantismus v podání 4 ženských hlasů acapella.
17.00 Carmina – Ženský pěvecký sbor byl založen v Přešticích v roce 1989. Dnes má sbor 25 členek a sbormistryní je Jana Valentová. Se svým bohatým repertoárem se zúčastňuje soutěží, festivalů i setkání sborů na mezinárodní úrovni. Písněmi lidovými, duchovními, folkovými a skladbami muzikálovými rozdává radost všem posluchačům.
18.00 Arnicor – Sbor vznikl na podzim roku 2010 pod vedením Mgr. Jarmily Žižkové. Z původního komorního počtu žen se stalo dnes už poměrně velké těleso čítající přes 40 osob – žen i mužů. V repertoáru má skladby od renesance po současnost, duchovní hudbu, jazzové úpravy různých písní, spirituály, populární a muzikálová hudba, ale i lidové písničky.
19.00 Pilsen Voice – zkráceně PiVo, je parta energických lidí, kteří chtějí dělat radost sborovým zpěvem v netypickém pojetí. Zpívají písně popové (Ed Sheeran, Michael Jackson,…), rockové (Queen, Robbie Williams,..), skladby z filmů a muzikálů a slyšet od nich můžete i trochu klasiky a lidovek.
Smetana, A. Dvořák, L. Janáček a další čeští skladatelé v podání Orchestru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni.
Program:
Bedřich Smetana: Předehra k opeře Libuše
Leoš Janáček: Pilky z Lašských tanců
Bedřich Smetana: Předehra k opeře Hubička
Antonín Dvořák: Polonéza z opery Rusalka
Stanislav Suda: Předehra k opeře Lešetínský kovář
Bedřich Smetana: Tři tance (Polka, Furiant, Skočná – Tanec komediantů) z opery Prodaná nevěsta
Přijďte si vychutnat klasickou hudbu českých hudebních velikánů v netradičním prostředí! Operní orchestr DJKT vám zahraje úryvky z díla Bedřicha Smetany – předehry k operám Libuše a Hubička a oblíbené tance z Prodané nevěsty: Polku, Furianta a Skočnou neboli Tanec komediantů, při kterých si můžete i zatančit! Dále uslyšíte Pilky z Lašských tanců Leoše Janáčka, Polonézu z opery Rusalka Antonína Dvořáka a předehru k opeře Lešetínský kovář Stanislava Sudy.
100DOLLA CLUB je flotila pusobící v plzeňských vodách od roku 2018. Sestává z více na sobě nezávislých členů, rapperů a producentů. Jmenovitě Rikudou E$N, Gymbo Gonnes, Hugo Haze, Shein a Wendelean. Stavební kameny zvuku u všech členů tvoří rap a hip hop, který pak každý podle své nátury dochucuje a proplétá s jinými vlivy a žánry.
Non Limit crew vznikla v roce 2006 a postupem času se transformovala v československé uskupení vévodící jihozápadním čechám a východnímu slovensku. Základní kámen byl položen v Sušici, kapitánem Korbootem, který v kapele funguje od samého začátku. Postupem času naverboval Kudymana působícího v Two Dogs. Po EP Digitální jim samotný Vesmír přihrál do cesty Kofuna, který pro nás byl Pozitivní přínos, srdcem LuHill rider #hudbanemalimit. Nice job a TEĎ je čas na REP a spolupráce s Derek.nisk #Neníproblém. Přilejvá se spontání energie, tím vzniká CD „Adrenalin v krvi“ a uzavřel se kruh. Stoprocentní podpora týmu, ještě originálnější než ALI G je producent, vokalista, grafik a fotograf DJ NEXXX. Hráli se všema a všude a momentálně prezentují nejnovější počin s názvem #N.
Plzeňský crossbeatový kvintet – rocková i nerocková hudba plná inteligentního i neinteligentního humoru
Kapela Yaxetopeesche vznikla v r. 2021 a hraje vlastní českou tvorbu. Žánrově vychází z rocku s příměsí i jiných žánrů. Za dobu své existence odehrála kapela Yaxetopeesche mnoho koncertů v klubech i na festivalech a vytvořila řadu studiových nahrávek. V roce 2023 postoupila do finále projektu Šance Muzikus. Kapelní singl s názvem Funkcert nahraný v roce 2021 ve studiu ExAvik v Klatovech je opatřen videoklipem, který je možno zhlédnout na Youtube.
Kapela Palice byla založená v roce 1996, po desítkách let vyprodaných klubových koncertů si dala pauzu a nyní se za pomoci talentovaného zpěváka Pavla Axla Hnídka a hostů Martina Střesky (Electric Therapy, Alice) a Romana Pezlara (LSD, ex Extraband) vrací v plné síle a nasazení.
Kytara – Pavel Mouřenec a Martin Střeska, Bicí – Roman Pezlar, Baskytara – Jiří Mikeš Milý, Zpěv – Pavel Axl Hnídek
Summer Jam Session – Vol. V
Rok se s rokem sešel, je tu zase léto a s ním i závěrečný jam session Festivalu na ulici. Písně, které vznikají od píky, potiché balady, známé fláky nabité energií, kytary, bicí, klávesy, zpěváci – zkrátka celá plejáda toho, co srpnová Plzeň může nabídnout na jednom pódiu. Letos je v house bandu: Marek Cába, Lucie Hajíčková, Ben Faflík, Jan Lichtenberg a Jan Techl. Pokud máte chuť si jen tak zahrát nebo poslechnout zvuk Plzně, tohle je příležitost roku!