okolo festivalu

Aktuality

Co je to Norimberský reprák?

S Festivalem na ulici se sice vracíme ke kořenům a zaměřujeme se na plzeňské kapely, ale stejně jsme se rozhodli pro jeden „exkurz“, pro který jsme se vydali až za hranice republiky. A máme k tomu dobrý důvod.

Aktuality

První ochutnávka z hudebního programu

Ať už se tradice letních koncertů a živé hudby v ulicích Plzně za posledních třicet let jmenovala jakkoliv, její začátky jsou spjaty především s kapelami plzeňskými. Historicky první pořadatel jim chtěl dát šanci a představit je, a to samé máme od letoška v úmyslu i my v rámci Festivalu na ulici.

Aktuality

Co je to Živá Plzeň?

Už se s tím občas někde můžete potkat a možná si nejste úplně jisti. Ale my věříme, že se to v průběhu příštích měsíců naučíme dokonale, protože je to vlastně jednoduchá rovnice:
ŽIVÁ PLZEŇ (v roce 2020) = FESTIVAL NA ULICI (v srpnu) + GAUDEAMUS IGITUR (v září)

Aktuality

Festival na ulici proběhne na konci srpna, slibuje návrat ke kořenům.

Ve dnech 21. až 29. srpna opět oživí centrum města open air kulturní projekt. V roli nového pořadatele Festivalu na ulici navážeme na téměř třicetiletou tradici akce a nejvíce prostoru chceme dát plzeňským kapelám. Kromě tří venkovních hudebních scén a vybraných klubů se můžete těšit na další kulturní a rodinný doprovodný program v ulicích. Vstup na festival je zdarma.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!