Aktuality okolo festivalu

Aktuality

Na ulici budou Vary

Letošní partnerství Festivalu na ulici a soutěžeTop RoofTop Talenty přinese do Plzně hned dvě kapely.

Aktuality

Festival bude!

Snad už to teď nezakřikneme, když vás postupně začneme lákat na letošní festivalový program. Za necelé dva měsíce startujeme a máte se na co těšit!

Aktuality

Festival na ulici tleská a děkuje.

28. multižánrový festival v ulicích Plzně včera skončil. Devět dní zažíval desítky potlesků návštěvníků. A teď je čas, aby se role vyměnily. Komu tedy naopak tleská Festival na ulici?

Aktuality

Vstup zdarma není zadarmo. Proč si vážit partnerů?

Málokdo si prohlíží loga na plakátech. Málokdo poslouchá, když moderátor na podiu vyjmenovává partnery. Ale málokdo si taky uvědomuje, jak by akce vypadaly (nebo některé spíš nevypadaly), kdyby partnerů nebylo…

Aktuality

Pocta trampské písni

Ve čtvrtek 27. srpna na náměstí Republiky společně oslavíme 100 let od vzniku trampské písně.

Aktuality

Můj táta Dědek

Možná to byla náhoda, ale zhruba v době desetiletého výročí smrti legendárního Jiřího „Dědka“ Šindeláře z Katapultu dostal jeho syn nápad na zajímavý projekt. Výsledek téměř dvouleté přípravy můžete zažít osobně v premiéře na Festivalu na ulici.

Aktuality

Slam poetry na festivalu

Většina už se jistě s tímto termínem setkala a tak vysvětlíme jen stručně pro ty, kteří nikoli.

Aktuality

Co je to Norimberský reprák?

S Festivalem na ulici se sice vracíme ke kořenům a zaměřujeme se na plzeňské kapely, ale stejně jsme se rozhodli pro jeden „exkurz“, pro který jsme se vydali až za hranice republiky. A máme k tomu dobrý důvod.

Aktuality

První ochutnávka z hudebního programu

Ať už se tradice letních koncertů a živé hudby v ulicích Plzně za posledních třicet let jmenovala jakkoliv, její začátky jsou spjaty především s kapelami plzeňskými. Historicky první pořadatel jim chtěl dát šanci a představit je, a to samé máme od letoška v úmyslu i my v rámci Festivalu na ulici.

Aktuality

Co je to Živá Plzeň?

Už se s tím občas někde můžete potkat a možná si nejste úplně jisti. Ale my věříme, že se to v průběhu příštích měsíců naučíme dokonale, protože je to vlastně jednoduchá rovnice:
ŽIVÁ PLZEŇ (v roce 2020) = FESTIVAL NA ULICI (v srpnu) + GAUDEAMUS IGITUR (v září)

Aktuality

Festival na ulici proběhne na konci srpna, slibuje návrat ke kořenům.

Ve dnech 21. až 29. srpna opět oživí centrum města open air kulturní projekt. V roli nového pořadatele Festivalu na ulici navážeme na téměř třicetiletou tradici akce a nejvíce prostoru chceme dát plzeňským kapelám. Kromě tří venkovních hudebních scén a vybraných klubů se můžete těšit na další kulturní a rodinný doprovodný program v ulicích. Vstup na festival je zdarma.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!