Co je to Norimberský reprák?

S Festivalem na ulici se sice vracíme ke kořenům a zaměřujeme se na plzeňské kapely, ale stejně jsme se rozhodli pro jeden „exkurz“, pro který jsme se vydali až za hranice republiky. A máme k tomu dobrý důvod.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Plzeň získala prestižní titul Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Pro rok 2025 o totéž usiluje německý Norimberk, a tak chceme dát Plzeňanům možnost posoudit, jak jsou na tom Norimberští s muzikou. Nejde navíc o žádnou novinku – německý úřad pro mezinárodní vztahy již šestým rokem spolupracuje na kulturní akci v Plzni, která letos proběhne právě v rámci Festivalu na ulici.

Norimberské hudební skupiny se představí ve čtvrtek 27. srpna mezi 18. – 22. hod na scéně U Branky.

Die HotelTiere – Norimberk – indie

Trio „Die Hoteltiere“ („Hotelová zvířata“) kolem kytaristy a skladatele Didier Girafe hraje jak komplexně, tak nápaditě. Společně s Johnym Goldhamsterem (bicí) a spisovatelem Mariem Veverkou (baskytara) Didier Girafe uskuteční své vícevrstvé kompozice pohybující se mezi novou německou vlnou, indie a punkem. Texty jsou převážně německé, ale Die Hoteltiere se neuzavírají vlivům jiných řečí. Jednu píseň věnovali svému oblíbenému pivu „Karolina“ z Čižic.

Web kapely

Facebook kapely

Black Elephant Band – Norimberk – angry antifolk

Frontman kapely Black Elephant Band – Jan Bratenstein bude letos oceněn kulturní cenou města Norimberk  za přínos ke kulturnímu dění ve městě.

Facebook kapely

The GoHo Hobos – Norimberk – country/folk

Jejich hudba obsahuje směsici bizarního humoru, tradičních písní Ameriky, country a lidových písní. Zřídkakdy se sejdou ve zkušebně a jsou nepředvídatelní. Jejich nástroje jsou vyladěny, verze písní neotřelé a neodolatelné a jejich nálada vždy dobrá.

Facebook kapely

Přečtěte si dále...

Aktuality

Festival na ulici tleská a děkuje.

28. multižánrový festival v ulicích Plzně včera skončil. Devět dní zažíval desítky potlesků návštěvníků. A teď je čas, aby se role vyměnily. Komu tedy naopak tleská Festival na ulici?

Aktuality

Vstup zdarma není zadarmo. Proč si vážit partnerů?

Málokdo si prohlíží loga na plakátech. Málokdo poslouchá, když moderátor na podiu vyjmenovává partnery. Ale málokdo si taky uvědomuje, jak by akce vypadaly (nebo některé spíš nevypadaly), kdyby partnerů nebylo…

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!