Co je to Norimberský reprák?

S Festivalem na ulici se sice vracíme ke kořenům a zaměřujeme se na plzeňské kapely, ale stejně jsme se rozhodli pro jeden „exkurz“, pro který jsme se vydali až za hranice republiky. A máme k tomu dobrý důvod.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Plzeň získala prestižní titul Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Pro rok 2025 o totéž usiluje německý Norimberk, a tak chceme dát Plzeňanům možnost posoudit, jak jsou na tom Norimberští s muzikou. Nejde navíc o žádnou novinku – německý úřad pro mezinárodní vztahy již šestým rokem spolupracuje na kulturní akci v Plzni, která letos proběhne právě v rámci Festivalu na ulici.

Norimberské hudební skupiny se představí ve čtvrtek 27. srpna mezi 18. – 22. hod na scéně U Branky.

Die HotelTiere – Norimberk – indie

Trio „Die Hoteltiere“ („Hotelová zvířata“) kolem kytaristy a skladatele Didier Girafe hraje jak komplexně, tak nápaditě. Společně s Johnym Goldhamsterem (bicí) a spisovatelem Mariem Veverkou (baskytara) Didier Girafe uskuteční své vícevrstvé kompozice pohybující se mezi novou německou vlnou, indie a punkem. Texty jsou převážně německé, ale Die Hoteltiere se neuzavírají vlivům jiných řečí. Jednu píseň věnovali svému oblíbenému pivu „Karolina“ z Čižic.

Web kapely

Facebook kapely

Black Elephant Band – Norimberk – angry antifolk

Frontman kapely Black Elephant Band – Jan Bratenstein bude letos oceněn kulturní cenou města Norimberk  za přínos ke kulturnímu dění ve městě.

Facebook kapely

The GoHo Hobos – Norimberk – country/folk

Jejich hudba obsahuje směsici bizarního humoru, tradičních písní Ameriky, country a lidových písní. Zřídkakdy se sejdou ve zkušebně a jsou nepředvídatelní. Jejich nástroje jsou vyladěny, verze písní neotřelé a neodolatelné a jejich nálada vždy dobrá.

Facebook kapely

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!