Přijďte oslavit 50. narozeniny legendární skupiny Poutníci

V pátek 28. srpna se můžete na Náměstí Republiky v Plzni zúčastnit jedné z největších oslav, které nabízí letošní ročník Festivalu na ulici.

Příspěvek můžete sdílet...

Kulaté narozeniny bývají důvodem k oslavě pro většinu z nás. Kulaté výročí sňatku si navíc mnohdy vyslouží uznalé pokývání a gratulace za výdrž. Když ale jubileum slaví kapela, která koncertuje půl století, je právem nazvána legendou. 

Česká bluegrassová skupina z Brna byla založena již opravdu před padesáti lety, v roce 1970. Největších úspěchů dosáhli Poutníci v letech 1979 – 1991, kdy byli členy skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a Luboš Malina, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů. V té době kapela dvakrát vyhrála plzeňskou Portu a po celou dobu své historie vydala 16 alb.

Poutníci jsou jedním z nejslavnějších českých představitelů hudebního žánru bluegrass. A to měla v roce 2010 Česká republika nejvíce bluegrassových kapel na počet obyvatel na světě – podle některých odhadů zde byla dokonce větší koncentrace bluegrassových muzikantů než v rodném státě této hudby – v Kentucky.

V současné době Poutníci vystupují v sestavě  Jan Máca (kytara, zpěv, mandolína, housle),  Jiří Pola (elektrický kontrabas ),  Jakub Bílý  (kytara), Peter Mečiar  (stálý host  – Banjo, dobro, pedal steel guitar, kontrabas a basová kytara).

Mezi největší hity kapely, které určitě zazní na plzeňském koncertě, patří: Panenka, Pojďme se napít, Až uslyším hvízdání, Napsal jsem jméno svý na zdi, Hotel Hillary, Aprópos Country.

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!