Přijďte oslavit 50. narozeniny legendární skupiny Poutníci

V pátek 28. srpna se můžete na Náměstí Republiky v Plzni zúčastnit jedné z největších oslav, které nabízí letošní ročník Festivalu na ulici.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kulaté narozeniny bývají důvodem k oslavě pro většinu z nás. Kulaté výročí sňatku si navíc mnohdy vyslouží uznalé pokývání a gratulace za výdrž. Když ale jubileum slaví kapela, která koncertuje půl století, je právem nazvána legendou. 

Česká bluegrassová skupina z Brna byla založena již opravdu před padesáti lety, v roce 1970. Největších úspěchů dosáhli Poutníci v letech 1979 – 1991, kdy byli členy skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a Luboš Malina, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů. V té době kapela dvakrát vyhrála plzeňskou Portu a po celou dobu své historie vydala 16 alb.

Poutníci jsou jedním z nejslavnějších českých představitelů hudebního žánru bluegrass. A to měla v roce 2010 Česká republika nejvíce bluegrassových kapel na počet obyvatel na světě – podle některých odhadů zde byla dokonce větší koncentrace bluegrassových muzikantů než v rodném státě této hudby – v Kentucky.

V současné době Poutníci vystupují v sestavě  Jan Máca (kytara, zpěv, mandolína, housle),  Jiří Pola (elektrický kontrabas ),  Jakub Bílý  (kytara), Peter Mečiar  (stálý host  – Banjo, dobro, pedal steel guitar, kontrabas a basová kytara).

Mezi největší hity kapely, které určitě zazní na plzeňském koncertě, patří: Panenka, Pojďme se napít, Až uslyším hvízdání, Napsal jsem jméno svý na zdi, Hotel Hillary, Aprópos Country.

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Festival na ulici tleská a děkuje.

28. multižánrový festival v ulicích Plzně včera skončil. Devět dní zažíval desítky potlesků návštěvníků. A teď je čas, aby se role vyměnily. Komu tedy naopak tleská Festival na ulici?

Aktuality

Vstup zdarma není zadarmo. Proč si vážit partnerů?

Málokdo si prohlíží loga na plakátech. Málokdo poslouchá, když moderátor na podiu vyjmenovává partnery. Ale málokdo si taky uvědomuje, jak by akce vypadaly (nebo některé spíš nevypadaly), kdyby partnerů nebylo…

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!