Kam s dětmi na ulici?

Večerní program v Proluce je určen dospělým, všechna festivalová odpoledne zde ale budou patřit zejména dětem.

Příspěvek můžete sdílet...

Rodiny s dětmi mohou samozřejmě zdarma strávit třeba všechny poslední prázdninové dny na všech festivalových scénách. Kdo má ale pocit, že jeho ratolesti ještě nedorostly pro metalovou nebo punkovou scénu, tomu doporučujeme odpolední dětský program v Křižíkových sadech.

Po celý víkend 19. – 21.8. se děti zabaví na velké kuličkové dráze umístěné vedle hudební scény v Proluce. Mohou pořádat závody, která kulička dojede do cíle jako první nebo si jen tak zkusit pustit kuličku do dráhy a doběhnout ji rychleji. Do dráhy si můžete vzít kuličku vlastní, nebo si ji na místě zakoupit a třeba i vyzdobit vlastními motivy.

Obě soboty obsadí v 15,00 hod Proluku žongléři. Na jejich vystoupení se můžete podívat, ještě zábavnější ale určitě bude vzít kužely, kruhy a diaboly do svých rukou, a cirkusové umění si vyzkoušet osobně. Kašpar Klepal je zkušený žonglér s patnáctiletou praxí v zahraničí a v televizi, ale třeba budou vaše děti natolik talentované, že i tohoto mistra svým uměním klepnou přes prsty.

Divadlo Špalíček je nejstarším loutkovým divadlem v Plzni – příští rok oslaví 100 let na české divadelní scéně. Komu se nechce tak dlouho čekat, může jim přijít pogratulovat v neděli 21.8., a rovnou se přitom podívat na loutkovou pohádku O Červené Karkulce.

Kdo se za poslední dva ročníky Festivalu na ulici zamiloval do Culinky, dočká se jejích tancohrátek ve čtvrtek 25. srpna. V 15,00 hod se oblíbená dětská postavička opět vynoří ze své kouzelné země a vypustí z kapsiček všechny písničky, které si v nich po celý rok schovávala. 

V pátek 26.8. vám divadelní spolek Osada ukáže, jak vypadají a co dělají Dva koni s Princeznou. Autorskou pohádkovou taškařici Kamila Voráčka a Pavla Mainzera můžete vidět opět od 15,00 hod, stejně jako všechny ostatní pohádky, které uvede divadlo Orfeus (19.8. Pohádky bratří Čapků, 22.8. – O kohoutkovi a slepičce, 23.8. – Čertovské pohádky , 24.8. – Pejsek a kočička).

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!