Samozřejmě tanec! 

Copa by to bylo za Festival na ulici, kdyby na něm chyběly tanečky? I letos plzeňské centrum roztančíme rozličnými žánry a rytmy s  pomocí nejlepších skupin a lektorů.

Příspěvek můžete sdílet...

Každý festivalový den vás mezi 17:30 – 18:30 bude ve Smetanových sadech čekat nějaký tanečník, tanečnice či celá jejich skupina. A s  nimi si pak vyzkoušíte španělské flamenco, brazilský zouk, argentinské tango nebo živelné africké tance, ale zjistíte i rozdíl mezi lidovými tanci Plzeňska a egyptskými lidovými tanci. 

Festivalové tančení zahájí v  pátek 19.8. skupina tanečnic, která si říká Echale papa a spojuje je vzájemná láska ke španělskému flamencu, kterou by rády předaly i vám. V sobotu zažijete atmosféru brazilského karnevalu s rytmy latiny a naučíte se smyslný brazilský zouk.   V rytmu orientálních tanců se bude tančit v neděli s lektorkami ze skupiny Daima Dancers, která získala nespočet ocenění na tanečních festivalech a patří ke špičce ve svém oboru. S orientálními tanci v podání skupiny Pala Miraja se potkáte také ve čtvrtek 25.8.   Žhavé argentinské tango vás rozpálí v úterý 23.8. a v živelném rytmu budeme pokračovat i ve středu, jen se s taneční skupinou Tiriba přesuneme z jihoamerické Argentiny do rovníkové Afriky. Přesvědčíte se, že pravé africké rytmy se dají potkat i v Plzni.   Pravé české lidové tance z Plzeňska si můžete vyzkoušet v pondělí 22.8. a v pátek 26.8., skočnou polku vás naučí tanečníci Souboru písní a tanců Jiskra. V pátek 26.8. budete mít jedinečnou možnost porovnat české lidové tance s těmi egyptskými. Bude se vám na závěr festivalu tančit lépe v české kotlině nebo na saharské poušti?    

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!