Zveme vás na klasiku

Je to v centru Plzně, je tam muzika, je to zadarmo…Festival na ulici to sice není, ale s hádankou se v tomhle horku netrapte a raději se přijďte podívat na Večery vážné hudby v Proluce od pondělí 25. července.

Příspěvek můžete sdílet...

Impulsem pro zrod nové kulturní akce se prý stal náš loňský úspěšný koncert Plzeňské filharmonie. Náměstí Republiky tehdy zaplnily davy návštěvníků, z nichž velká část byla na koncertu vážné hudby poprvé v životě. Jsme rádi inspirací, a tak vám taky rádi doporučíme pět večerů v netradičním prostředí pro všechny, kteří klasiku milují, i pro ty, kteří na ní normálně nechodí.

Sako a kravatu můžete nechat doma, pořadatelům jde hlavně o to ukázat, že „vážná hudba nemusí být až tak vážná, a že radost a krásný zážitek může přinést komukoliv a kdekoliv“.

Záštitu nad akcí převzala náměstkyně primátora města Plzně Mgr. Eliška Bartáková, která také v pondělí 25.7.2022 ve 20,00 hod sérii všech koncertů oficiálně zahájí: „Jsem velmi ráda, že poslední červencové pondělí zahájíme pětidenní cyklus Večerů vážné hudby v Proluce, jako zcela nový kulturní projekt pro veřejnost podporovaný městem Plzní. Půjde o zajímavé oživení veřejného prostoru prostřednictvím hudebních večerů v Křižíkových sadech. Svět klasické hudby divákům přiblíží nejen nadějní mladí hudebníci, ale též renomovaní umělci v rámci žánrově rozmanitého programu.“

 

PROGRAM:

Po 25.7.            Kvintet členů České filharmonie a jejich hostů: Čtvero ročních období (A. Vivaldi)

Út 26.7.            Věra Müllerová & Luděk Šabaka: Klavírní koncert – Slovanské tance (A. Dvořák), Uherské tance (J. Brahms)

St 27.7.             Bach Meets Jazz: Inspirace J. S. Bachem a obdobím baroka

Čt 28.7.            J. Rosendorf, A. Borovský, V. Vítová, B. Milovníková, T. Kocourková: Lehko-vážně (hity klasické a muzikálové tvorby)

Pá 29.7.            Jarmila Vlachová & Miroslav Vilímec: Akordeon + housle, průřez klasickou hudbou

Podrobnosti můžete sledovat zde.

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!