Zveme vás na klasiku

Je to v centru Plzně, je tam muzika, je to zadarmo…Festival na ulici to sice není, ale s hádankou se v tomhle horku netrapte a raději se přijďte podívat na Večery vážné hudby v Proluce od pondělí 25. července.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Impulsem pro zrod nové kulturní akce se prý stal náš loňský úspěšný koncert Plzeňské filharmonie. Náměstí Republiky tehdy zaplnily davy návštěvníků, z nichž velká část byla na koncertu vážné hudby poprvé v životě. Jsme rádi inspirací, a tak vám taky rádi doporučíme pět večerů v netradičním prostředí pro všechny, kteří klasiku milují, i pro ty, kteří na ní normálně nechodí.

Sako a kravatu můžete nechat doma, pořadatelům jde hlavně o to ukázat, že „vážná hudba nemusí být až tak vážná, a že radost a krásný zážitek může přinést komukoliv a kdekoliv“.

Záštitu nad akcí převzala náměstkyně primátora města Plzně Mgr. Eliška Bartáková, která také v pondělí 25.7.2022 ve 20,00 hod sérii všech koncertů oficiálně zahájí: „Jsem velmi ráda, že poslední červencové pondělí zahájíme pětidenní cyklus Večerů vážné hudby v Proluce, jako zcela nový kulturní projekt pro veřejnost podporovaný městem Plzní. Půjde o zajímavé oživení veřejného prostoru prostřednictvím hudebních večerů v Křižíkových sadech. Svět klasické hudby divákům přiblíží nejen nadějní mladí hudebníci, ale též renomovaní umělci v rámci žánrově rozmanitého programu.“

 

PROGRAM:

Po 25.7.            Kvintet členů České filharmonie a jejich hostů: Čtvero ročních období (A. Vivaldi)

Út 26.7.            Věra Müllerová & Luděk Šabaka: Klavírní koncert – Slovanské tance (A. Dvořák), Uherské tance (J. Brahms)

St 27.7.             Bach Meets Jazz: Inspirace J. S. Bachem a obdobím baroka

Čt 28.7.            J. Rosendorf, A. Borovský, V. Vítová, B. Milovníková, T. Kocourková: Lehko-vážně (hity klasické a muzikálové tvorby)

Pá 29.7.            Jarmila Vlachová & Miroslav Vilímec: Akordeon + housle, průřez klasickou hudbou

Podrobnosti můžete sledovat zde.

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!