Co je to Živá Plzeň?

Už se s tím občas někde můžete potkat a možná si nejste úplně jisti. Ale my věříme, že se to v průběhu příštích měsíců naučíme dokonale, protože je to vlastně jednoduchá rovnice: ŽIVÁ PLZEŇ (v roce 2020) = FESTIVAL NA ULICI (v srpnu) + GAUDEAMUS IGITUR (v září)

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Těch názvů je opravdu hodně. Mnoho z vás si určitě ještě pamatuje Jazz na ulici, Struny na ulici či Divadlo na ulici. Nějakou dobu jste se mohli dobře bavit na festivalu s názvem „… Na ulici“. Vydařené kulturní projekty proběhly v posledních letech pod hlavičkou festivalu Živá ulice.

Jména se mohou měnit, dobrá muzika naštěstí zůstává. Kultura v ulicích Plzně prostě žije a žít bude.

V letošním roce zahájený dlouhodobý plzeňský projekt Živá Plzeň zatím zahrnuje jen letní Festival na ulici a podzimní tradiční oslavu zahájení akademického školního roku Gaudeamus igitur (Plzeň, 23.9.2020).

Do budoucna ale počítáme s větším množství akcí pro veřejnost pod touto „střechou“. Razítko Živá Plzeň pod jakoukoliv akcí vám pak napoví, že ať už jde o festival, oslavu, výstavu či malý samostatný koncert, pořádají ho pro vás lidé, kteří mají rádi Plzeň a úplně největší radost mají, když jejich město žije.

Postupem času vše naleznete na www.zivaplzen.cz

Pojďme si tedy tu letošní rovnici ještě zopakovat 🙂

ŽIVÁ PLZEŇ (v roce 2020) = FESTIVAL NA ULICI (v srpnu) + GAUDEAMUS IGITUR (v září)

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Festival na ulici tleská a děkuje.

28. multižánrový festival v ulicích Plzně včera skončil. Devět dní zažíval desítky potlesků návštěvníků. A teď je čas, aby se role vyměnily. Komu tedy naopak tleská Festival na ulici?

Aktuality

Vstup zdarma není zadarmo. Proč si vážit partnerů?

Málokdo si prohlíží loga na plakátech. Málokdo poslouchá, když moderátor na podiu vyjmenovává partnery. Ale málokdo si taky uvědomuje, jak by akce vypadaly (nebo některé spíš nevypadaly), kdyby partnerů nebylo…

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!