Co je to Živá Plzeň?

Už se s tím občas někde můžete potkat a možná si nejste úplně jisti. Ale my věříme, že se to v průběhu příštích měsíců naučíme dokonale, protože je to vlastně jednoduchá rovnice: ŽIVÁ PLZEŇ (v roce 2020) = FESTIVAL NA ULICI (v srpnu) + GAUDEAMUS IGITUR (v září)

Příspěvek můžete sdílet...

Těch názvů je opravdu hodně. Mnoho z vás si určitě ještě pamatuje Jazz na ulici, Struny na ulici či Divadlo na ulici. Nějakou dobu jste se mohli dobře bavit na festivalu s názvem „… Na ulici“. Vydařené kulturní projekty proběhly v posledních letech pod hlavičkou festivalu Živá ulice.

Jména se mohou měnit, dobrá muzika naštěstí zůstává. Kultura v ulicích Plzně prostě žije a žít bude.

V letošním roce zahájený dlouhodobý plzeňský projekt Živá Plzeň zatím zahrnuje jen letní Festival na ulici a podzimní tradiční oslavu zahájení akademického školního roku Gaudeamus igitur (Plzeň, 23.9.2020).

Do budoucna ale počítáme s větším množství akcí pro veřejnost pod touto „střechou“. Razítko Živá Plzeň pod jakoukoliv akcí vám pak napoví, že ať už jde o festival, oslavu, výstavu či malý samostatný koncert, pořádají ho pro vás lidé, kteří mají rádi Plzeň a úplně největší radost mají, když jejich město žije.

Postupem času vše naleznete na www.zivaplzen.cz

Pojďme si tedy tu letošní rovnici ještě zopakovat 🙂

ŽIVÁ PLZEŇ (v roce 2020) = FESTIVAL NA ULICI (v srpnu) + GAUDEAMUS IGITUR (v září)

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!