První ochutnávka z hudebního programu

Ať už se tradice letních koncertů a živé hudby v ulicích Plzně za posledních třicet let jmenovala jakkoliv, její začátky jsou spjaty především s kapelami plzeňskými. Historicky první pořadatel jim chtěl dát šanci a představit je, a to samé máme od letoška v úmyslu i my v rámci Festivalu na ulici.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Bohatý hudební program napříč žánry (folk, rock, jazz, ska, funky ad.) bude zahajovat v pátek 21. srpna třídenní blok Rock a beat, od pondělí festival pokračuje alternativou (Crossover), a po dvoudenním bloku Folk, country a trampské hudby se všechny žánry sejdou v sobotu 29. srpna v jednom velkém finále.

V průběhu festivalu oslavíme společně s některými účinkujícími různá jubilea: Béďa Šedifka Röhrich ze skupiny Komáři oslaví 85. narozeniny a jeho syn Michal 60., brněnská legendární kapela Poutníci s námi přijede oslavit 50. výročí vzniku a v průběhu koncertu zazní i největší hity, jako např. Panenka, Hotel Hillary apod. Plzeňská kapela Semtex oslaví v průběhu festivalu 25 let od svého vzniku. Trampská píseň oslaví v rámci festivalu 100 let a projekt Můj táta Dědek zavzpomíná na legendu plzeňské rockové scény Jiřího „Dědka“ Šindeláře.

Podařilo se nám zajistit i vystoupení plzeňské legendy bluegrassové skupiny Cop v čele s Míšou Leichtem, která k festivalu neodmyslitelně patří. Zajímavou podívanou nabídne rozhodně i vystoupení formace Mr. Elastik – electroswingový projekt populárního Mersího ze skupiny Děda Mládek Illegal Band.

I na menších scénách Festivalu na ulici stojí za to sledovat program. Poslední festivalový den se chystá do Proluky přehlídka bluegrassových kapel Plzeňska, U Branky vystoupí uskupení MEME – nová kapela některých členů Mandrage.. Výjimečný zážitek slibuje i vystoupení Laco Decziho, který vystoupí v rámci doprovodného programu v Zach´s Pubu – na tento jediný koncert se bude vybírat vstupné.

Laco Deczi

Za zmínku rozhodně stojí i další koncerty a vystoupení, např. Burma Jones se zpěvákem Jaro Smejkalem, X-Cover – kapela, která často reprezentuje Plzeň i v zahraničí, populární kapela plzeňských doktorů Hibaj, energická hudební smršť od ILL Fish, funky vystoupení skupiny Buster Nixon, koncerty ve stylu blues od kapel Five Rivers Blues Band a St. Johny, oblíbená ska kapela V3Ska, jižanský rok zahraje Na Starý Kolena Band, irskou muziku přednesou Cheers a Poitín, metalová legenda skupina Sapon. Rockoví matadoři se představí ve skupině Hruškowitz, jazzovou scénu zastoupí Ivan Audes Trio.

Ačkoliv Festival na ulici je především zaměřen na hudební vystoupení, v průběhu programu se můžeme setkat i se Slam Poetry (specifický fenomén v prezentaci a vnímání poezie a performance). V rámci doprovodného programu uvidíme i oceněné děti z projektu Zlatá struna, či dětská kapela, ze střediska volného času Radovánek, NA SKOK.

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!