Ne každý má to štěstí, že si může bez starostí a v dobré kondici užívat Festivalu na ulici. 22. a 23.8. se v Křižíkových sadech dozvíte, kdo proč komu v Plzni pomáhá, a komu případně můžete pomoci vy.

Příspěvek můžete sdílet...

V neděli a v pondělí od 12:00 do 17:00 hod proběhne letošní festivalová novinka – projekt Neziskovky na ulici. Jsme rádi, že naši výzvu vyslyšela řada neziskových organizací, a že jim můžeme poskytnout prostor, aby představily nebo připomenuly svou činnost obyvatelům Plzně. 

U stánku dobrovolnického centra ADRA Plzeň a Klatovy si můžete vyzkoušet tzv. geronto oblek, který z vás ve chviličce udělá seniora – a to i s šedým zákalem, bolestí kloubů a těžkostí každého kroku. Na vlastní kůži tak zjistíte, jak těžké je dělat i úplně rutinní věci – například napsat zprávu na telefonu. Třeba se pak přidáte k jejich řadě dobrovolníků, kteří se snaží bojovat s problémem osamělosti seniorů, dlouhodobě nebo duševně nemocných, a to hlavně pravidelným docházením dobrovolníků do nemocnic, přímo do domovů nebo do domovů pro seniory.

Dětem, které nemohou žít ve svých biologických rodinách, se věnují organizace Rozum a Cit, z. s.  a Sdružení pěstounských rodin z.s.. Náhradní rodinná péče (adopce a pěstouni) potřebuje zvláště v ČR silnou podporu – málokdo ví, že na evropské poměry u nás žije v ústavech stále příliš velké množství dětí. Aby tomu tak nebylo, je nutné zvětšovat počet náhradních rodin a současně podporovat pěstouny aktivní.

Sdružení Ty a Já, z.s. pomáhá mladým lidem s mentálním nebo tělesným handicapem. Nabízí jim volnočasové aktivity formou dopoledního klubu a odpoledních kroužků (taneční, hudební, výtvarný, keramika, cvičení). Pořádá společenské akce a kurzy a snaží se o zapojování lidí s postižením do běžného života.

Pokud jste milovníci koček, navštivte stánek Fousky z.s.. Tento spolek není financovaný státem, krajem ani městem, přesto se ze všech sil snaží umožnit každé opuštěné a na ulici žijící kočičce nový život v milující rodině. 

Věděli jste, že výcvik a příprava asistenčního psa trvá dva roky? Společnost Pomocné tlapky o.p.s.letos již dvacátým rokem vychovává a zdarma poskytuje tyto neocenitelné pomocníky zdravotně postiženým lidem po celé ČR. Ať už jsou nevidomí, upoutaní na invalidním vozíku či trpící psychickými problémy, na míru vycvičený pes se pro ně stane nejen přítelem, ale především pomocníkem, díky kterému získají zpět alespoň část samostatnosti.

Ponton z.s. je organizace z Plzně a Příbrami usilující o to, aby děti a mladí lidé ze sociálně problematického prostředí uměli lépe ovlivnit svůj život. Provozuje dva nízkoprahové kluby, pomáhá předškolním dětem s přípravou na nástup do školky či školy, podporuje rodiče ve zlepšení své sociální situace a zvýšení rodičovských kompetencí a poskytuje i terénní sociální poradenství pro děti a mladé lidi. 

Občanská poradna Plzeň o.s. poskytuje v Plzni a Dobřanech sociální služby zejména v oblastech bydlení, rodinných a mezilidských vztahů, občanskoprávních, majetkoprávních a pracovněprávních vztahů a systému sociálních dávek. Mimo to je i osobou akreditovanou pro poskytování služeb v oblasti oddlužení, to znamená, že je oprávněna zpracovávat a podávat insolvenční návrhy za klienty z řad dlužníků.

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!