Můžete v klidu poslouchat koncerty kapel, fandit jim z kotle, můžete si představovat, že jste s nimi na jevišti. Můžete si prohlížet výstavy a koukat na divadlo. A nebo to můžete vzít do svých rukou (a nohou) a začít tančit. Na Festivalu na ulici můžete cokoliv.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Loni jsme to vyzkoušeli, a protože vás to bavilo, připravili jsme letos projekt s názvem Tanec na ulici. Mezi pátou a šestou budou v Proluce a Křižíkových sadech připraveni různí lektoři různých žánrů a je jen na vás, jestli se k nim přidáte. 

Tanec v Plzni dala v roce 2014 dohromady parta lidí, která „miluje tanec nade vše“. Třeba vás jejich kubánská salsa v pátek 20.8. od 17:30 přesvědčí, že se k nim chcete přidat.  
V dalším plzeňském tanečním studiu – Fitdanceart prý vhodný kurz nalezne každý. Na festivalu s nimi můžete vždy od 17:00 hod vyzkoušet 21.8. LatinDance a StreetDance nebo 27.8. bachatu (smyslný společenský tanec z Dominikánské republiky) a uvidíte sami. 
Patrně nejvyšší ambice má na festivalu Dance Center Petry Parvoničové, s jehož zakladatelkou 22.8. od 14:00 hod můžete zažít atmosféru konkurzu do muzikálové taneční company. Pokud to klapne a nějaké to angažmá díky nedělnímu workshopu získáte, přijeďte prosím se svým muzikálem příští rok do Plzně, dáme vám skvělý čas přímo na náměstí. 


Zkuste si vyjmenovat aspoň pět plzeňských lidových tanců. A nebo si přijďte aspoň jeden z nich zatančit – třeba to bude jednodušší. 23. a 25.8 vždy od 18:00 hod pro vás připravil workshopy Soubor písní a tanců Jiskra.
Členky skupiny Pala Miraja tančí pro radost a učaroval jim orient. Na jejich seznámení s břišními tanci si 24.8. od 17:00 hod přineste jen dobrou náladu a pokud máte, tak nějaký pěkný závoj.  
Pokud chcete zjistit rozdíl mezi africkými a orientálními tanci, přijďte do Proluky ještě 26.8. v 18:00 hod. Ochutnávková lekce afrických tanců bude lákat i na poslech díky živému bubenickému doprovodu. Nespoutané rytmy Guinei si vyzkoušíte s hudebně-taneční skupinou Tiriba.

Přečtěte si dále...

Aktuality

Komu za co děkuje Festival na ulici?

Devět dní se v ulicích Plzně jedlo, pilo, hodovalo, ale hlavně tančilo, hrálo, stavělo, zvučelo, fotilo, tleskalo a tak nějak celkově radovalo a užívalo. A teď je potřeba, aby se děkovalo.

Aktuality

Říkejte si, jak chcete, tenhle program je pro vás.

Drazí vandráci, čundráci, opékači, pečbuřti, trampíci, folkáči i ostatní posluchači akustické hudby zahrnuté do ranku folk, country, bluegrass a trampská hudba. Festivalový čtvrtek a pátek bude váš.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!