Říkejte si, jak chcete, tenhle program je pro vás.

Drazí vandráci, čundráci, opékači, pečbuřti, trampíci, folkáči i ostatní posluchači akustické hudby zahrnuté do ranku folk, country, bluegrass a trampská hudba. Festivalový čtvrtek a pátek bude váš.

Příspěvek můžete sdílet...

V letošním roce uplynulo 40 let od příchodu fenomenálního festivalu Porta do Plzně. Ve své době to byl největší festival, který se na území republiky konal. Festival na ulici navazuje na město Plzeň, které se rozhodlo zavzpomínat a připomenout některé vítěze Porty.

Ve čtvrtek 26.8. vystoupí na náměstí Republiky od 17:00 bluegrassová kapela BlueGate, od 18:45 Strašlivá podívaná  – častěji nazývaná „Strašlivka“, a od 20:30 kapela Cop.

V pátek 27.8. obsadí hlavní scénu od 17:00 písničkář z Lokte nad Ohří a zakladatel skupiny Roháči Vojta Kiďák Tomáško a od 18:45 Slávek Janoušek a kapela. V Proluce pak od 18:15 zahraje E.F.S. – Experimentální Folkové Studio. Ti všichni ve své sbírce trofejí mají nějaký „keramický nesmysl“, jak se žoviálně Portě říká. 
Navíc se můžete těšit na trampskou formaci Duo Komáři s Béďou Šedifkou Röhrichem, který letos slaví 86 let (Proluka od 20:00).

Jedním z nejpopulárnějších folkových písničkářů současné doby je Xavier Baumaxa, kterého přivítáme na náměstí Republiky v pátek 27. srpna ve 20:30.

Xavier Baumaxa

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!