Pocta trampské písni

Ve čtvrtek 27. srpna na náměstí Republiky společně oslavíme 100 let od vzniku trampské písně.

Příspěvek můžete sdílet...

Vznik tohoto specifického českého žánru je spojený například s Jaroslavem Ježkem, nás ale zajímají především současní nejvýznamnější autoři a interpreti.  A mezi ně můžeme vedle jmen jako Wabi Ryvola, Brontosauři nebo Hop Trop směle postavit také plzeňského rodáka Béďu Šedifku Röhricha.

Béďa Šedifka Röhrich

Tento trampský písničkář, řezbář a moderátor je současně autorem téměř stovky písniček, které přejímají do svého repertoáru nejen trampské kapely. A ještě navíc slaví letos 85. narozeniny. A komu by připadalo těch kulatin a výročí málo, může na pódiu oslavit ještě šedesátiny syna Bédi Šedifky Michala. Říkají si Duo Kumáři a vystoupí od 20,30 hod s doprovodným triem Přelet M.S.

Oslavu trampské písně zahájí v 17 hod moderní trampský a folkový písničkář Jindra Kejak, v 18,45 hod pokračuje dlouholetá stálice české folkové scény Strašlivá Podívaná  neboli „Strašlivka“.

Jindra Kejak

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!