Pocta trampské písni

Ve čtvrtek 27. srpna na náměstí Republiky společně oslavíme 100 let od vzniku trampské písně.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vznik tohoto specifického českého žánru je spojený například s Jaroslavem Ježkem, nás ale zajímají především současní nejvýznamnější autoři a interpreti.  A mezi ně můžeme vedle jmen jako Wabi Ryvola, Brontosauři nebo Hop Trop směle postavit také plzeňského rodáka Béďu Šedifku Röhricha.

Béďa Šedifka Röhrich

Tento trampský písničkář, řezbář a moderátor je současně autorem téměř stovky písniček, které přejímají do svého repertoáru nejen trampské kapely. A ještě navíc slaví letos 85. narozeniny. A komu by připadalo těch kulatin a výročí málo, může na pódiu oslavit ještě šedesátiny syna Bédi Šedifky Michala. Říkají si Duo Kumáři a vystoupí od 20,30 hod s doprovodným triem Přelet M.S.

Oslavu trampské písně zahájí v 17 hod moderní trampský a folkový písničkář Jindra Kejak, v 18,45 hod pokračuje dlouholetá stálice české folkové scény Strašlivá Podívaná  neboli „Strašlivka“.

Jindra Kejak

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Komu za co děkuje Festival na ulici?

Devět dní se v ulicích Plzně jedlo, pilo, hodovalo, ale hlavně tančilo, hrálo, stavělo, zvučelo, fotilo, tleskalo a tak nějak celkově radovalo a užívalo. A teď je potřeba, aby se děkovalo.

Aktuality

Říkejte si, jak chcete, tenhle program je pro vás.

Drazí vandráci, čundráci, opékači, pečbuřti, trampíci, folkáči i ostatní posluchači akustické hudby zahrnuté do ranku folk, country, bluegrass a trampská hudba. Festivalový čtvrtek a pátek bude váš.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!