Pocta trampské písni

Ve čtvrtek 27. srpna na náměstí Republiky společně oslavíme 100 let od vzniku trampské písně.

Příspěvek můžete sdílet...

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vznik tohoto specifického českého žánru je spojený například s Jaroslavem Ježkem, nás ale zajímají především současní nejvýznamnější autoři a interpreti.  A mezi ně můžeme vedle jmen jako Wabi Ryvola, Brontosauři nebo Hop Trop směle postavit také plzeňského rodáka Béďu Šedifku Röhricha.

Béďa Šedifka Röhrich

Tento trampský písničkář, řezbář a moderátor je současně autorem téměř stovky písniček, které přejímají do svého repertoáru nejen trampské kapely. A ještě navíc slaví letos 85. narozeniny. A komu by připadalo těch kulatin a výročí málo, může na pódiu oslavit ještě šedesátiny syna Bédi Šedifky Michala. Říkají si Duo Kumáři a vystoupí od 20,30 hod s doprovodným triem Přelet M.S.

Oslavu trampské písně zahájí v 17 hod moderní trampský a folkový písničkář Jindra Kejak, v 18,45 hod pokračuje dlouholetá stálice české folkové scény Strašlivá Podívaná  neboli „Strašlivka“.

Jindra Kejak

Autor: Martina Ptáčková

Přečtěte si dále...

Aktuality

Festival na ulici tleská a děkuje.

28. multižánrový festival v ulicích Plzně včera skončil. Devět dní zažíval desítky potlesků návštěvníků. A teď je čas, aby se role vyměnily. Komu tedy naopak tleská Festival na ulici?

Aktuality

Vstup zdarma není zadarmo. Proč si vážit partnerů?

Málokdo si prohlíží loga na plakátech. Málokdo poslouchá, když moderátor na podiu vyjmenovává partnery. Ale málokdo si taky uvědomuje, jak by akce vypadaly (nebo některé spíš nevypadaly), kdyby partnerů nebylo…

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!