Představujeme letošní festivalový program

Co víme, dáváme na web. Kdo chcete detail, mrkněte přímo na program, kdo máte rádi články a shrnutí, pokračujte ve čtení zde.

Příspěvek můžete sdílet...

Během devíti dnů na konci srpna přineseme do ulic města opět desítky hodin kulturního programu na tradičních i nových místech (program zde). Loňskou čtveřici hudebních scén Náměstí Republiky – U Branky – Proluka – Zach’s Pub rozšíří letos Riversound stage, která slibuje spoustu netradičních, a to nejen hudebních zážitků. Mimo kapel jako jsou Donnie Darko, Acid Row, či Special Blend (nový projekt členů Povodí Ohře) si můžete přijít vyzkoušet netradiční zábavu i občerstvení, nebo se zúčastnit LP a CD bazarů.

Představíme vám kapely nově vybrané (například Děda Mládek Illegal band, Elvis Maserati, Znouzecnost, Starý psi, Omnion, Giňovci, Vintage Wine, Xavier Baumaxa, KAMIL & Friends), opakovaně si zahrají ty s největším diváckým ohlasem (třebaSimona Anděl, The Dozen Street, Duo Komáři či GoHo Hobos), šanci dostanou i nadějné začínající sestavy. Díky spolupráci s talentovou soutěží Top RoofTop Talenty 2021 přivítá Plzeň hned dvě kapely z Karlovarského kraje. Vítězi Ceny odborné poroty tohoto projektu podporujícího vlastní autorskou tvorbu se totiž stali funkoví Funky Monx a indie popoví The SidewavesFanoušky Porty jistě potěší vystoupení vítězů této uznávané přehlídky (Cop, Slávek Janoušek, Strašlivá Podívaná, BlueGate, Ultramarin nebo Vojta Kiďák Tomáško).

Hudební žánry se v letošním roce poprvé rozšíří o vážnou hudbu – ve spolupráci s Plzeňskou filharmonií připravujeme speciální open air projekt. Koncert filmových melodií pod názvem Hollywood proběhne na náměstí Republiky v neděli 22.8.2021.

Plzeňská filharmonie

Exklusivně pro Festival na ulici připravil speciální projekt hudebník Tomáš Mouřenec  (ILL Fish, X-Cover, POPs, Hookers & Covers a další) a jeho přátelé z hudební branže. Proběhne zde křest debutového sólového singlu a videoklipu, zazní skladby úplně nové a také některé, které v jiných formacích nezazněly a jindy už ani nezazní. 

Součástí doprovodného programu budou opět různá divadelní představení, výstavy a bohatý výběr aktivit pro rodiny s dětmi (kuličková dráha, šerm, pohádky pro nejmenší, Culinka a další)

Sportovní aktivity zastoupí téměř souběžně probíhající Sportmánie, se kterou Festival na ulici letos navázal spolupráci.  Ve dnech 21. – 29. srpna vyroste u Amfiteátru za OC Plzeň Plaza sportovní park pro celou rodinu s pestrým programem a vstupem zdarma. 

Opět bude Market na ulici, Vernisáž děl UVU a historii našeho festivalu si připomeneme na Výstavě Užitá grafika Petra Vrobla a 30 let AVIKu.

Vyzýváme neziskové organizace k možnosti představit návštěvníkům a obyvatelům Plzně svou činnost. Pokud bude zájem dostatečný, vyhradí se prostor pro dvoudenní „veletrh“ pod názvem Neziskovky na ulici.

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!