Vezměte děti na divadlo, pustí vás pak na koncert.

Každé festivalové odpoledne bude patřit dětem. Co den, to od 15,00 hod jiná pohádka, hned vedle Kuličková dráha, spousta dobrot a pro unavené děti (nebo rodiče) lavičky. Proluka 20. – 27.8., U Branky 28.8.

Příspěvek můžete sdílet...

Jestli u vašich dětí taky funguje výměnný obchod, máme pro vás skvělý tip. Udělejte si radost, vytáhněte své ratolesti odpoledne na dětský program, a třeba vám pak večer odpustí, když si vyrazíte na nějaký koncert sami. A nebo je vezměte na Festivalu na ulici kamkoliv – nic to nestojí a možná vám doma vyrostou noví rockeři nebo folkaři.

První tři odpoledne obsadí jeviště cestovatel Kompásek. Na své pouti po zajímavých místech Země se v pátek 20.8. dostane k lidojedům. Pokud to přežije, můžete s ním vyrazit v sobotu 21.8. do Mexika, Tibetu a na Havaj. Třetí expedice proběhne v neděli 22.8., Kompásek se podívá pod pokličku Eskymákům, sveze se v Kanadě na saních se psím spřežením, v Rusku si zabrnká na balalajku a v USA na banjo. To vše za pomoci dětských diváků, kteří si s ním mohou společně zahrát a zazpívat.  Kdo zná plzeňského multiinstrumentalistu Milana Benedikta Karpíška, moc dobře ví, že jeho výletům žádné dítě neodolá. 

Slavný představitel Švejka Přemysl Kubišta zahraje s Jitkou Kubištovou hned čtyři své pohádky pro školáky i předškoláky. V pondělí 23.8. to bude Kohoutek a slepička, v úterý 24.8. Pohádky bratří Čapků, ve čtvrtek 26.8. Červená Karkulka a v pátek 27.8. Pejsek a kočička.

Kejklíř Hubert předvede spoustu neotřelých klaunských triků a ve středu 25.8. pobaví jak děti tak i jejich doprovod.

Sobotní oběd doma raději vynechte (na festivalu bude jídla dost) a zaberte si místa hned u podia scény U Branky. 28.8. totiž Festival na ulici opět navštíví Culinka. Postavička z daleké kouzelné země plné písniček se svými Tancohrátkami rozezpívá a roztančí údajně každé dítě od dvou let, při loňském ročníku jsme ale byli svědky i tančících batolat a zpívajících kojenců. 

Přečtěte si dále...

Aktuality

Kulatiny Festivalu na ulici

Jak jinak oslavit 30. ročník než pořádnou muzikou. Program je téměř hotový, můžete začít vybírat a chystat se.

Aktuality

Festivalová děkovačka

Návštěvníci děkují potleskem, umělci na pódiu přídavky a úklonami. Festival tímto článkem děkuje a tleská všem, bez kterých by nemohl proběhnout.

Prohlédněte si program

a vyražte na festival!